Ale to już było...

OJ Półkolonie - podsumowanie

2019.07.17lato_MC-0045Tegoroczne turnusy półkolonijne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbywały się w terminach od 24 czerwca do 5 lipca oraz od 8 do 19 lipca. Uczestniczyło w nich łącznie 160 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, takich jak: zabawy integracyjne, gry sportowe, warsztaty plastyczne i kulinarne, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc. Nie zabrakło wakacyjnych hitów – podchodów oraz poszukiwania skarbów.
W trakcie wielu warsztatów plastycznych podopieczni stworzyli wyjątkowe prace, poznając nowe techniki twórcze. Wykonały m.in.: plakaty z nazwą swojej grupy, obrazy na folii strecz, figurki z masy solnej, wyklejanki z darów natury, czy balonowe stworki. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci wspólnie sporządzały pizzę.
Dzieci brały udział w zabawach rekreacyjnych na krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach. Korzystały z oferty kozienickiej Mediateki, uczestnicząc w wielu warsztatach, takich jak: programowanie robotów, hybrydowa gra Scottie Go, trójwymiarowe kolorowanki, rozszerzona rzeczywistość, origami oraz malowanie na szkle.
Zorganizowane zostały również wycieczki autokarowe do parku edukacji i rozrywki Farma Iluzji oraz rodzinnego parku tematycznego Magiczne Ogrody. Dzieci wzięły udział w wycieczce do Świerży Górnych, gdzie uczestniczyły w prezentacji przyrodniczej na skraju Puszczy Kozienickiej.

Więcej…

Jordanki 2019

2019.07.20Jordanki_GD-004420 lipca 2019 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny „Jordanki” z okazji 177 rocznicy urodzin doktora Henryka Jordana, założyciela miejskich placów zabaw.
Przybyłych powitała pani Małgorzata Cieślak, nauczyciel OPP „OJ”, informując o tegorocznych konkurencjach zręcznościowych, takich jak: przekładanie piłeczki w rękawicach bokserskich, tor przeszkód, hokej z piłką plażową na trawie, bieg w płetwach, celowanie do puszek piłeczką do tenisa stołowego, przejście po linie i strzał lotką badmintona do bramki. Każda z nietypowych konkurencji odbywała się na specjalnie wyodrębnionym stanowisku. Za zaliczenie poszczególnych konkurencji dzieci otrzymywały żeton – „jordankę” od instruktora nadzorującego przebieg danej zabawy sportowej. Po zdobyciu 7 żetonów można było je wymienić na jeden z wybranych pamiątkowych znaczków - butonów.

W międzyczasie chętni mogli zrobić sobie wesołe zdjęcie, korzystając ze śmiesznych rekwizytów w kolorowej foto-budce.

Więcej…

Mali obywatele świata!

2019.06.25lato_PB-0002-PanoMiędzy drzewami „Ogrodu Jordanowskiego” nadal wiszą strecze, na których uczestnicy pierwszego turnusu tegorocznych półkolonii wymalowali ogrody, lasy, łąki, baśniowe postacie i senne wyobrażenia. Dzieła były jednak tylko skutkiem dodatkowym znacznie ciekawszej zabawy: w tworzenie nowych kolorów. Mieszane w pojemnikach różne odcienie farb tworzyły wielobarwne mozaiki, które znacznie lepiej niż na streczu czy papierze, prezentowały się na twarzach, dłoniach, ramionach i kolanach. 

2019.06.28lato_JJ-0153

Od tego momentu, oprócz klasycznych, półkolonijnych haseł m.in: „hip, hip, hurra”, najważniejszym hasłem stał się dla nas okrzyk: „brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci!”. A do tego dodać można jeszcze kilka innych: „ciekawe dzieci, to szczęśliwe dzieci”, „beztroskie dzieci, to szczęśliwe dzieci”, „zaciekawione, przejęte, doświadczające, zmysłowe, poruszone dzieci, to szczęśliwe dzieci”.


Dlatego też po piasku i trawie „Ogrodu Jordanowskiego”, podczas pierwszego turnus półkolonii, częściej chodziliśmy boso niż w butach. Podczas wycieczki do Farmy Iluzji nurkowaliśmy w aquparku. W parku pobudzaliśmy czujność, uważność i zmysłowość. A w lesie poznawaliśmy codziennie zwyczaje gniewoszy, czyżyków, chrabąszczy, chrząszczy i sów.

Więcej…

Ogrodowe Święto Tańca (Cheerleaders)

2019.06.12cheerleaders_PB-0038W dniu 12 czerwca 2019 r. w sali widowiskowo-sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach miało miejsce Ogrodowe Święto Tańca, czyli podsumowujące występy wszystkich grup koła zainteresowań „Cheerleaders – taniec sportowy”. Na początku spotkania pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” powitała licznie przybyłe na to wydarzenie rodziny naszych czirliderek. Wyraziła słowa uznania dla zaangażowania pani Anny Soboty, instruktorki zajęć tańca sportowego w „Ogrodzie Jordanowskim”. Pogratulowała również sukcesów odniesionych przez jej podopiecznych. Dziękując za pracę w bieżącym roku pozaszkolnym, wręczyła jej upominek – figurę anioła. Następnie rozpoczęły się występy kolejnych zespołów tanecznych. Przed pokazem każdej z grup pani dyrektor zapowiadała każdy zespół, podkreślając jego dotychczasowe osiągnięcia. Zwróciła także uwagę na nowe oryginalne stroje cheerleaderek, biorących udział w turniejach ogólnopolskich.

Podczas podsumowania wystąpiły wszystkie grupy tańca sportowego z „Ogrodu Jordanowskiego” oraz jeden duet:

Więcej…

Angielski Śpiewająco - podsumowanie

2019.06.11angielski_PB-006111 czerwca 2019 r. miały miejsce zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających na koło zainteresowań "Angielski śpiewająco", prowadzone przez panią Małgorzatę Cieślak. Odbywały się one oddzielnie dla grup z trzech poziomów zaawansowania: początkujących oraz kontynuujących naukę języka angielskiego drugi lub trzeci rok.

Na początku każdych zajęć prowadząca, krótko omówiła główne cele takich spotkań. Rodzice mogli poznać charakter i przebieg zajęć oraz formy i metody pracy z grupą. Zajęcia otwarte były okazją do obserwowania dzieci w trakcie zabaw i piosenek w języku angielskim. Rodzice zostali również włączeni do zabaw językowych. Wybrane piosenki i gry słowne stanowiły tylko część zrealizowanego materiału nauczania. Były wśród nich piosenki służące celom organizacyjnym, zabawy ruchowe i pląsy z następujących zakresów tematycznych: pozdrowienia, czynności, części ciała, ubrania, pogoda, kolory, kształty, emocje.

Więcej…

Ogrodowe Święto Rytmiki

2019.06.10rytmika_MC-0190

W dniu 10 czerwca 2019 r. w sali widowiskowo-sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach miało miejsce podsumowanie zajęć rytmiki w minionym roku pozaszkolnym.

Na początku pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” powitała uczestników zajęć rytmiki oraz obecnych na widowni członków ich rodzin. Następnie wręczając symboliczną figurkę anioła, podziękowała pani Dorocie Ziarkowskiej za pracę w bieżącym roku pozaszkolnym oraz wyraziła swoje  uznanie dla jej zaangażowania i osiągnięć uczestników zajęć rytmicznych.

Poszczególne grupy wykonywały tańce narodowe i ludowe , nawiązując do przypadającej w minionym roku szkolnym setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pani  dyrektor kolejno zapowiadała każdą grupę, informując o jej dotychczasowych dokonaniach. Wystąpiły wszystkie grupy koła zainteresowań „Rytmika”:

Więcej…

Więcej artykułów…