Ale to już było...

Jordanki 2017

2017.07.29_Jordanki_JJ-022129 lipca 2017 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zorganizowano sportową grę plenerową „Jordanki” - wydarzenie upamiętniające 175 rocznicę urodzin doktora Henryka Jordana, założyciela miejskich placów zabaw.
Wszystkich przybyłych powitała pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ”, zachęcając dzieci do udziału w bajkowych konkurencjach zręcznościowych, takich jak: przenoszenie zaczarowanej kuli w bokserskich rękawicach, skoki z kwiatka na kwiatek z nektarem pszczółki Mai, łowienie złotej rybki, pomaganie Kopciuszkowi w oddzielaniu grochu od piłeczek, rzut beretem biedronki, żabie skoki na gumowych piłkach i tor przeszkód w syrenich płetwach. Poszczególne zadania odbywały się w specjalnie wyodrębnionych strefach na placu zabaw, pod nadzorem baśniowych instruktorów, którzy za poprawne zaliczenie każdej konkurencji przybijali specjalną pieczęć i wręczali żeton – „jordankę”. Zebrane żetony można było wymienić na okolicznościowy znaczek i opaskę odblaskową z logo OPP „OJ”.

Następnie na scenie wystąpili aktorzy Studia Teatralnego „KRAK – ART” w interaktywnym przedstawieniu pt. „Skrzat Titelitury” . Dzieci chętnie angażowały się w przebieg spektaklu, odpowiadając na pytania aktorów, podpowiadając im, co powinni zrobić, a nawet występując razem z nimi na scenie.

Więcej…

Półkolonie 2017 - podsumowanie

2017.07lato_t1_g2_MC-0241

„Bajkowe wakacje” to hasło przewodnie półkolonii, które od 3 do 28 lipca 2017 r. odbywały się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach. W zajęciach zorganizowanych podczas dwóch turnusów wzięło udział 160 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Podopieczni na każdym turnusie byli podzieleni na trzy grupy wiekowe.

Każdy dzień niósł ze sobą nowe atrakcje takie jak: zabawy plenerowe, gry sportowe, warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne, muzyczne i popularno-naukowe oraz wycieczki do ciekawych miejsc.

Wiele radości sprawiły przejażdżki konne w Stajni Kociołki „Puszcza Kozienicka”. Dzieci pod opieką instruktorki mogły dosiąść wskazanego przez siebie konia. Wyjazd był też okazją do podpatrzenia umiejętności jeździeckich starszych kolegów oraz zwiedzenia pięknej okolicy.

2017.07lato_t2_g2_IL-0780Dzieci uczestniczyły także w niecodziennych zajęciach z dogoterapeutą i psem rasy golden retriver. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz wiele cennych informacji na temat psich upodobań, zachowań i potrzeb. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy oparte na komendach, które pies wykonywał w zamian za smakołyk.

Dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice, gdzie podczas multimedialnych zajęć związanych z Rokiem Rzeki Wisły poznały polskie legendy i znaczenie symboli narodowych. Wzięły również udział w quizie dotyczącym ogólnej wiedzy o Polsce. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

Wychowankowie poznali metodę produkcji ekologicznego mydła w Mydlarni „Powrót do Natury” w Głowaczowie. Nie brakowało również chętnych do pomocy przy pakowaniu gotowych kostek mydła różnego rodzaju, spośród których każdy uczestnik mógł wybrać jedną i zabrać ją do domu.

Więcej…

Półkolonie 2017 - turnus I, tydzień 2

2017.07lato_t1_g2_MC-0241

14 lipca zakończył się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „ Ogrodzie Jordanowskim” w Kozienicach pod hasłem „Wakacje jak z bajki”. Drugi tydzień półkolonii dostarczył dzieciom wielu atrakcji. Najmłodsza grupa uczestniczyła w wycieczce do Mydlarni w Głowaczowie. Wychowankowie pierwszej i drugiej grupy uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, sporządzając małą pizzę. Wszyscy uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach historycznych i przyrodniczych. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji dzieci były na basenie, a wychowankowie drugiej i trzeciej grupy uczestniczyli również w zajęciach z dogoterapeutą.

Więcej…

Półkolonie 2017 - turnus I, tydzień 1

2017.07lato_t1_g2_MC-0035.JPG3 lipca rozpoczął się pierwszy turnus tegorocznych półkolonii w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogrodzie Jordanowskim” w Kozienicach. Uczestniczy w nim 80 dzieci z ternu naszej gminy.

Wiele radości sprawiły przejażdżki konne w „Stajni Kociołki”, na które w minionym tygodniu udali się podopieczni z pierwszej grupy. Uczestniczyli oni także w niecodziennych zajęciach z dogoterapeutą.

Dzieci z drugiej grupy odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Kozienice, gdzie podczas multimedialnych zajęć związanych z Rokiem Rzeki Wisły poznały polskie legendy i znaczenie symboli narodowych.

Wychowankowie z drugiej i trzeciej grupy poznali metodę produkcji mydeł w mydlarni „Powrót do natury” w Głowaczowie. Uczestniczyli również w warsztatach kulinarnych, podczas których każdy sporządził swoją małą pizzę.

Więcej…

Święto Teatru i Rok Wolontariatu

2017.06.20_teatru_GD-010920 czerwca 2017 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach miało miejsce Ogrodowe Święto Teatru, któremu towarzyszyło podsumowanie Ogrodowego Roku Wolontariatu. Wydarzeniu przyświecało hasło przewodnie tegorocznego planu pracy placówki: „Z wychowankiem w świat wartości uniwersalnych – dobro, prawda, piękno”. Przesłania wszystkich spektakli przypominały ponadczasowe prawdy moralne. Spotkanie z wolontariuszami było okazją do podziękowania osobom bezinteresownie współpracującym z nasza placówką oraz podkreślenia znaczenia pracy na rzecz innych.
Zgromadzona w sali widowiskowej publiczność mogła obejrzeć trzy przedstawienia przygotowane przez członków grup teatralnych działających w placówce. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z najmłodszej grupy koła zainteresowań „Warsztacik teatralny”: Łucja Grygiel, Pola Jóźwik, Antonina Marczak, Nikola Rdułtowska, Zuzanna Sztobryn oraz Andżelina Woś. Wystąpiły one w przedstawieniu pt. "Skarby prawdziwe" na motywach opowiadania Marii Juli Zaleskiej.

Więcej…

Święta: Zabaw Rytmicznych i Tańca

2017.06.12_rytmika_JJ-0025

W dniach 12 i 13 czerwca 2017 r. w sali widowiskowo-sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach zostały zorganizowane spotkania podsumowujące działalność tanecznych kół zainteresowań w bieżącym roku pracy pozaszkolnej.

12 czerwca odbyło się Ogrodowe Święto Zabaw Rytmicznych  - zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z wszystkich sześciu grup koła zainteresowań „Rytmika”. Spotkanie poprowadziła instruktorka, pani Dorota Ziarkowska, która zaprosiła przybyłych do wspólnej zabawy przy pląsach i tańcach integracyjnych. Nie zabrakło również śpiewania piosenek, których dzieci nauczyły się w tym roku. Uczestnicy spotkania brali także udział w  różnorodnych zabawach rytmicznych. Rodzice aktywnie włączali się w przebieg zajęć podczas nauki nowych piosenek i zabaw tanecznych.  Mogli również obserwować zaangażowanie dzieci w przebieg zajęć.

2017.06.13_cheerleaders_PB-0052

Następnego dnia miało miejsce Ogrodowe Święto Tańca, podczas którego wystąpiły wszystkie grupy koła "Cheerleaders - taniec sportowy": Ogniki, Dynamit, Iskierki, Bingo, Energia i  Gwiazdki. Wydarzenie poprowadziła instruktorka zajęć tanecznych, pani Anna Sobota, która omawiała krótko dokonania każdego zespołu oraz przedstawiała wszystkie tancerki. Każda z sześciu formacji zaprezentowała nowy układ taneczny, którego uczyła  się w  pierwszym i drugim semestrze. Występy obserwowała licznie zgromadzona publiczność:  rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych cheerleaderek. Po zakończeniu występów przygotowano słodki deser lodowy dla młodych tancerek.

Więcej…

Więcej artykułów…