Mija pierwszy tydzień półkolonii "Wakacje z piratami"

Osnute mgłą mroczne przygody piratów nie od dziś wzbudzają zainteresowanie i uwalniają dreszczyk emocji u osób w różnym wieku. Idąc tym tropem, Ognisko Pracy Pozaszkolnej  "Ogród Jordanowski" w Kozienicach w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2011 realizuje program "Wakacje z piratami".

27 czerwca "Ogród Jordanowski" zamienił się w piracki statek. Przechadzając się po korytarzach budynku można obejrzeć ciekawe wystawy pirackich atrybutów, spotkać sympatycznych piratów, a nawet zaplątać się w piracką sieć. Wszystkie zajęcia organizowane podczas półkolonii związane są z tematyką piracką. Już pierwszego dnia młodzi uczestnicy zostali wprowadzeni w przygodę poprzez mianowanie ich na majtków. Aby zdobyć tytuł prawdziwego pirata muszą wykonać wiele zadań, za które przyznawane są im sprawności pirackie. Zwieńczeniem przygody będzie ceremonia chrztu pirackiego. Zajęcia odbywają się w trzech grupach (podział uwzględniający wiek). Podsumowując mijający tydzień, można stwierdzić, że nasi mali majtkowie są niezwykle odważni i żądni przygód. Sprawdzili się już jako poszukiwacze skarbów oraz artyści pokładowi. Każda grupa sformułowała swój kodeks piracki, który wywieszony jest w widocznym miejscu w kajucie/sali. Zaszczytne miejsce zajmują również flagi pirackie zaprojektowane i stworzone przez uczestników półkolonii. Mali kandydaci na piratów starannie przygotowują się do ceremonii chrztu: uczą się pirackich tańców, śpiewają szanty, oglądają filmy o tematyce pirackiej, a także dbają o kondycję fizyczną. Nieustraszeni uczestnicy półkolonii dwa razy w tygodniu wyruszają na niespokojne wody krytej pływalni "Delfin" w Kozienicach, co idealnie dopełnienia program "Wakacje z piratami".

Przed nami kolejny tydzień pełen niezapomnianych wrażeń. Zarówno Dyrekcja OPP "Ogród Jordanowski" w Kozienicach jak i wychowawcy kolonijni dokładają wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom bezpieczny i ponadstandardowy wypoczynek. Ogród Jordanowski bierze udział w akcji Bezpieczne Wakacje 2011. W związku z tym grupy półkolonijne umówione są z panem policjantem na pogadankę o bezpieczeństwie, mającą na celu uświadamianie dzieciom i młodzieży szkolnej zagrożeń związanych m.in. z wakacyjnymi wyjazdami.

Jedną z głównych atrakcji w przyszłym tygodniu będzie wyjazd do kina Helios w Radomiu.