Jordanki 2011 - relacja

- Link do galerii -

Dziewiąte "Jordanki" rozpoczęto uroczystym wciągnięciem pirackiej flagi na maszt oraz wesołym okrzykiem "ahoj piraci i piratki!". 23 lipca w kozienickim Ogrodzie Jordanowskim odbył się festyn rodzinny z okazji rocznicy urodzin patrona placówki- Henryka Jordana. W tym roku tematem przewodnim były WAKACJE Z PIRATAMI.

Na małych uczestników zabawy czekał szereg konkurencji pirackich. Najważniejszą częścią festynu był tzw. BIEG PO JORDANKI. Na placu Ogrodu Jordanowskiego znajdowało się 6 pirackich stacji, przy których czekali bosmani (wychowawcy). Do tych wyznaczonych stanowisk należały: "muszelkowe skarby"- łowienie, "ustrzel statek"- tarcza, "sprawny pirat"- tor przeszkód, "kulawy pirat"- szczudła, "śladami pirata"- gimnastyka, a także rzut kokosem. Za poprawne wykonanie powierzonego zadania każdy otrzymywał jordankowe monety, które można było wymienić na znakomite nagrody w jordankowym sklepiku. Jednak nie był to jedyny sposób na zdobycie upominku. Równolegle odbywał się quiz o Jordanie. Dzieci wykazały się niesamowitą znajomością życiorysu patrona placówki, za co zostały należycie nagrodzone. Obok pirackich konkurencji, nie zabrakło innych atrakcji, tj. samochodziki akumulatorowe, przejażdżki konne, a także spotkanie z policjantem w ramach akcji "Bezpieczne wakacje". Punktem kulminacyjnym imprezy było - jak na prawdziwych piratów przystało- poszukiwanie skarbów. Chętne i odważne osoby miały za zadanie odnaleźć zgubiony klucz do starej, pirackiej skrzyni, w której ukryto skarb. W poszukiwaniach pomagały koperty ze wskazówką, ukryte w różnych miejscach w całym Ogrodzie Jordanowskim. Bosmani/ wychowawcy zadbali także o pirackie metamorfozy każdego uczestnika. Przy placu zabaw malowano twarze dzieci wedle życzenia.  W tle licznych atrakcji dla dzieci także dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Rozegrano niezwykle emocjonujący "MECZ TATUSIÓW". Najlepsi hokeiści otrzymali ciekawe nagrody.

Każdy, kto w sobotnie popołudnie odwiedził Ogród Jordanowski w Kozienicach wyszedł zadowolony i z pełnym przekonaniem, że najlepsze wakacje są z piratami ;).  Inauguracją festynu rodzinnego JORDANKI 2011 były wspólne zabawy i tańce animacyjne.