"Piracki chrzest" - zakończenie I turnusu półkolonii

Uroczysta ceremonia PIRACKIEGO CHRZTU zakończyła pierwszy turnus półkolonii organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach w ramach akcji LATO W MIEŚCIE 2011.

Uczestnicy półkolonii sumiennie przygotowywali się do tego wyjątkowego wydarzenia już od pierwszego dnia- gdy zostali mianowani na majtków pokładowych. Wszystkie zajęcia organizowane podczas półkolonii związane były z tematyką piracką. Bosmani (wychowawcy) poszczególnych grup przyznawali pieczątki za każdą zdobytą sprawność. Mali kandydaci na piratów uczyli się pirackich tańców, śpiewali szanty, brali udział w zawodach sportowych, oglądali filmy o tematyce pirackiej, kreowali piracką modę. Nawet kaprysy pogody nie popsuły wyśmienitego humoru dzieciom i nie pokrzyżowały wakacyjnych planów pirackich.

Uczestnicy półkolonii dwa razy w tygodniu zażywali kąpieli wodnej w obecności ratowników na krytej pływalni "Delfin" w Kozienicach. Nietuzinkową atrakcją I turnusu była projekcja najnowszego filmu "Auta 2" w Multikinie w Radomiu. Zwieńczeniem dwutygodniowej przygody było mianowanie na prawdziwych piratów przez kapitana- Dyrektor OPP OJ panią Urszulę Strzelczyk. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę CERTYFIKAT PIRATA z podpisami całej załogi.

Powieszony w honorowym miejscu będzie przywoływał wspaniałe i niepowtarzalne wspomnienia
z "Wakacji z piratami".

Nie sposób ująć w słowach tych wszystkich chwil i pozytywnych emocji, z których uplecione były ostatnie dwa tygodnie. To była wyjątkowa przygoda, choć niekiedy poparta trudnościami. Głównymi wytycznymi Dyrekcji Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz wychowawców kolonijnych są dwa hasła: bezpieczeństwo i dobra zabawa. Od poniedziałku w Ogrodzie Jordanowskim w Kozienicach rozpocznie się kolejny turnus, a swoje "Wakacje z piratami" rozpoczną następni odważni i żądni przygód majtkowie. AHOJ PIRACI!