Ale to już było... VIII Mały Festiwal Piosenki Żeglarskiej

Cannot find folder inside folder
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.5.38

Jeszcze jesteśmy pod dużym wrażeniem umiejętności wokalnych uczestników VIII Małego Festiwalu Szkolnej Piosenki Żeglarskiej "OJ Szanty 2011", który odbył się dwudziestego piątego listopada w Kozienicach.

Już po raz ósmy to wydarzenie organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" przyciągnęło rzeszę miłośników tej niezwykłej formy piosenki. Liczba uczestników w samym konkursie dobiła do 140. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na kategorie wiekowe tj. grupa młodsza, grupa starsza, które dodatkowo zostało jeszcze podzielone na - soliści, zespoły. Jak co roku wystąpiły również zespoły rodzinne i duety.

W czasie festiwalu każdy z uczestników oraz gości mógł w przyrządzonej tawernie skosztować kanapek ze smalcem, ogórków kiszonych oraz ciepłej herbaty.

Uświetnieniem imprezy był występ gwiazdy wieczoru "Ponton Band" w składzie: Maciej "Ponton" Basiukiewicz, Michał Basiukiewicz oraz Agnieszka Basiukiewicz. Zespół przeprowadził krótkie warsztaty z występu scenicznego dla uczestników szant. Efektem były jeszcze lepsze technicznie wykonania niż poprzedniego roku.

 Nagrodami dla laureatów były statuetki o sylwetce korsarza, dyplomy, butelki stylizowane na pirackie oraz  pamiątkowy kubek z logo "OJ Szanty 2011".

Nie ulega wątpliwości że ten festiwal organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" wpisał się na stałe w cykl imprez kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży, nie tylko z terenu naszej gminy, co zresztą pokazuje liczba edycji jak i zainteresowanie młodzieży oraz dorosłych miłośników piosenki żeglarskiej.



 Klasyfikacja miejsc
VIII Małego Festiwalu
Szklonej Piosenki Żeglarskiej
 "OJ Szanty 2011"

W składzie Jury zasiadali: Michał Basiukiewicz, Jacek Henryk Bolek, Rajmund Mączyński.

 I. Kategoria duety

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu Paulina Dziosa, Patrycja Makuch - "Gdzie ta Keja"

op. Danuta Szewc

2. Duet - Justyna Miturska, Natalia Leśniak - "Gdzie ta keja"

 op. Renata Miturska

 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu Emilia Chołuj, Weronika Krajewska - "John Kanaka"

op. Danuta Szewc


 II. Kategoria zespoły - grupa młodsza

 

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Żdżarach - "Żeglarski czardasz"

op. Mariusz Dziuba, Maria Grzywaczewska

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach - "Morskie opowieści"

op. Bożena Szczur

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi - "10 w skali Beauforta"

op. Jolanta Łuczywo, Jolanta Kwaszyńska

4. OPP w Nowym Mieście nad Pilicą - "Kiedy szliśmy przez Pacyfik"

op. Mariusz Dziuba

 5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi - "Keja"

op. Jolanta Łuczywo, Jolanta Kwaszyńska

6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu - "Budujemy łódź"

op. Danuta Szewc


7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu - "Żeglownie -to też szkoła"

op. Danuta Szewc

8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zajezierzu - "Morze i my"

op. Danuta Szewc

9. Świetlica "Abecadło" w Zajezierzu - "Pacyfik"

op. Bożena Pawliczak

10. Placówka socjalizacyjna "Panda" - "Hiszpańskie dziewczyny"

op. Edyta Szydłowska-Wójcik, Justyna Rzepakowska

 

III. Kategoria zespoły - grupa starsza

 1. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Kozienicach - "Jasnowłosa"

op. Iwona Chołuj

2. OPP w Nowym Mieście nad Pilicą - "Do Neptuna"

op. Mariusz Dziuba

3. OPP w Nowym Mieście nad Pilicą - "Pożegnalny ton"

op. Mariusz Dziuba

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Opactwie "Gdzie ta keja"

op. Monika Bachanek-Śmietanka

 

IV. Kategoria zespoły rodzinne:

 

1. Rodzina Witkowskich - "Syrenki"

2. Rodzina Giedyków - "Morskie opowieści"

 

V. Kategoria soliści - grupa młodsza

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach - Karol Pachocki - "10 w skali Beauforta"

op. Piotr Grzeszczyk

2. Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko - Dominika Rodakowska - "Na Mazury"

op. Dariusz Rodakowski

3. OPP w Nowym Mieście nad Pilicą - Julia Chmura  - "Biała sukienka"

op. Mariusz Dziuba

4. Placówka socjalizacyjna "Panda" - Amanda Rynkiewicz - "Gdzie ta keja"

op. Justyna Rzepakowska, Edyta Szydłowska-Wójcik

5. Placówka socjalizacyjna "Panda" - Michalina Aftyka - "John Kanaka"

op. Edyta Szydłowska-Wójcik, Justyna Rzepakowska

6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Przydworzycach - Martyna Jaworska - "Bosman"

op. Jolanta Jaworska

7. Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko - Mateusz Styczyński - "Życzenia powrotu"

op. Agata Styczyńska

VI. Kategoria soliści - grupa starsza

1. Zespół Szkól Oświatowych w Sieciechowie - Agata Tokarczyk - "Gdzie ta keja"

op. Dariusz Rodakowski

 2. Zespół Szkół Oświatowych w Sieciechowie - Justyna Pachocka  - "Ballada o wikingu"

op. Dariusz Rodakowski

3. Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko - Karolina Kęska - "John Kanaka"

op. Dariusz Rodakowski

4. OPP "Ogród Jordanowski" - Aleksandra Maj  - "Gdzie ta keja"

op. Dorota Ziarkowska

5. Publiczne Gimnazjum w Głowaczowie - Ada Balcerzak - "Trzecia miłość - żagle" 

op. Irena Majewska

6. OPP w Nowym Mieście nad Pilicą - Katarzyna Socha  - "Zabierz mnie"

op. Mariusz Dziuba

7. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach  - Daria Luśtyk  - "10 w skali Beauforta"

op. Dorota Ziarkowska

8. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Opactwie - Ewelina Krawczyk  - "Pod żaglami Zawiszy"

op. Bernarda Wójcik