Znamy pochodzenie niezidentyfikowanych obiektów latających i świecących

"Najliczniejsze obserwacje UFO w Polsce miały miejsce w lutym 1978 roku, gdy nad obszarem zachodniej Polski (od Głogowa po Szczecin), widziano jednocześnie wiele, długo pozostających nieruchomo, obiektów w kształcie podobnym do sterowców Zeppelina. Obiekty w rejonie Zielonej Góry i Krosna Odrzańskiego, według ówczesnych publikacji Gazety Lubuskiej (nr 43/1978 i 44/1978), powołujących się na relacje kilkudziesięciu świadków, pozostawały w jednym punkcie nieba nieruchomo ponad godzinę, aby następnie bardzo szybko odlecieć. Najobszerniej tamte wydarzenia opisał Lucjan Znicz w ówczesnym tygodniku Fakty w cyklu artykułów pt.: Goście z kosmosu?."

 

Tyle tytułem wstępu. Kozieniczanie nie gęsi i swoje UFO mają ;). Dnia 15 stycznia po godzinie 17 można było zaobserwować "stado ognistych kul" jak donosi jeden z forumowiczów Niezależnej Strony Miasta Kozienice.


fot. grzesiek122

Link do dyskusji.

Źródłem domysłów były lampiony szczęścia, które zostały wypuszczone na zakończenie Balu Księżniczek i Książąt z terenu naszej placówki. Dowody na tę tezę możecie państwo znaleźć w galerii.