Święto Pieczonego Ziemniaka

altWe wtorek 25 września na terenie OPP "Ogród Jordanowski" miało miejsce Święto Pieczonego Ziemniaka. Połączone ono było ze spotkaniem organizacyjnym na temat zajęć stałych prowadzonych w roku szkolnym 2012/2013 w naszej placówce.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Urszulę Strzelczyk nastąpiło zapoznanie z opiekunami prowadzącymi poszczególne zajęcia, a następnie- w oczekiwaniu na pieczone w ognisku ziemniaki- rozpoczęły się gry i zabawy prowadzone przez nasze panie instruktorki: Dorotę Ziarkowską, Monikę Kujawiak, Annę Rzeszotek i Małgorzatę Cieślak. Nie zabrakło zabawy z chustą, przeciągania liny, wspólnych śpiewów i tańców. Wszyscy- duzi 
i mali- bawili się wspaniale w rytm ulubionych przebojów, tym bardziej, że pogoda wyjątkowo dopisała. Korzystając z obecności Pani Dyrektor i większości instruktorów rodzice i opiekunowie mogli rozwiać swoje wątpliwości i pytać o wszystkie nurtujące ich sprawy.  Wreszcie nastąpił punkt kulminacyjny- wspólna degustacja upieczonych ziemniaczków oraz pieczonych jabłek.

Święto Pieczonego Ziemniaka na stałe wpisało się już w kalendarz Ogródkowych imprez. Wspólna zabawa pomaga zintegrować się nowym uczestnikom zajęć z tymi, którzy pierwszą przygodę z Ogródkiem mają już za sobą oraz poznać  prowadzących zajęcia, na które będą uczęszczać przez najbliższe miesiące. Dzięki temu atmosfera dobrej zabawy nie opuszcza ich przez cały rok, nawet w trakcie nauki.