Ogrodowe święto teatru

altW sobotę 13 października, w samo południe, w "Ogrodzie Jordanowskim" miała miejsce premiera spektaklu pt.: "Wróżki", na motywach bajki Charlesa Perraulta.

Kolejny pokaz odbył się w poniedziałek, 15 października i połączony był z obchodami Ogrodowego Święta Teatru oraz Dnia Edukacji Narodowej, popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela. Przedstawienie powstało w ramach zajęć stałych z "Warsztaciku teatralnego" prowadzonego przez Panią Urszulę Strzelczyk i Panią Monikę Kujawiak.

Widzowie, w tym licznie reprezentowane rodziny naszych małych aktorek, mogli poznać historię dobrej, uczynnej Marysi i jej przyrodniej siostry, leniwej Franusi. Obie dziewczynki spotykają na swojej drodze tytułowe wróżki, jednak spotkanie to kończy się dla każdej z nich inaczej.

W inscenizacji nie zabrakło układów tanecznych w takt baśniowej muzyki, pięknych kostiumów, pomysłowej scenografii, a nawet efektów specjalnych w postaci deszczu kwiatów. Trzeba podkreślić, że mimo młodego wieku odtwórczyń wszystkich ról oraz oczywistej w takich sytuacjach lekkiej tremy, całość została zagrana wspaniale.

Sama opowieść była natomiast zarówno wzruszająca, jak i momentami zabawna, a szczęśliwe zakończenie dowiodło, że prawdziwa jest nauka płynąca z tej przygody- warto być dobrym.