V Zlot Bliźniaków

alt

 27 kwietnia, w sobotnie popołudnie o godzinie 16.00 w naszej Placówce odbył się

V Zlot Bliźniaków. W tym roku zgłosiło się 16 par, a wzięło w nim udział 14 par bliźniąt
z terenu powiatu kozienickiego, w wieku od 3 do 21 lat.

Wśród przybyłych osób znaleźli się również członkowie ich rodzin oraz gość specjalny - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury
i Sportu w Urzędzie Miejskim pan Robert Boryczka, który dokonał uroczystego otwarcia. Wszystkich obecnych przywitała pani Dyrektor OPP "OJ'" Urszula Strzelczyk.

Na wstępie wszystkim bliźniakom wręczono specjalne identyfikatory, a następnie wyświetlona została prezentacja z poprzedniego Zlotu. Dopiero po niej prowadząca imprezę pani Dorota Ziarkowska przedstawiła temat przewodni, pod jakim przygotowano tegoroczne spotkanie, a brzmiał on: "Pies i kot. Co to znaczy żyć jak pies z kotem?". Z tym właśnie tematem powiązana była kolejna prezentacja multimedialna, a także liczne konkursy
i atrakcje przygotowane przez organizatorów, takie jak rysowanie kota na podstawie wcześniejszej prezentacji i dorysowywanie mu ogona i wąsów, slalom z kością między pachołkami, odgadywanie zwierząt na podstawie cieni i odgłosów, przeciąganie liny czy rzucanie kością i włóczką do celu.

Po wyczerpujących zmaganiach przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz na główny punkt programu- wybór pary o bezwzględnym podobieństwie oraz tej najmniej do siebie podobnej. W pierwszej kategorii zwyciężyły Natalia i Emilia Anyszkiewicz, a w drugiej Jagoda i Daniel Kibil. Otrzymali oni nagrody i certyfikaty, a wszyscy uczestnicy drobne upominki- maskotki psa i kota, dyplomy i legitymacje potwierdzające udział w Zlocie.

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.