IV Wielki Bal Księżniczek i Książąt

alt

19 stycznia 2014 r. w Sali Balowej OPP „OJ” odbył się IV Wielki Bal Księżniczek i Książąt, w którym wzięło udział prawie 100 dzieci wraz z opiekunami. Tym razem Królowa Dorota Ziarkowska postanowiła zaprosić również elfy, co uczyniono za pomocą specjalnego zaklęcia wypowiedzianego przez wszystkich przybyłych. Okazało się, że elfy nigdy dotąd nie były na balu, więc Królowa poprosiła gości, aby pomogli jej pokazać jak prawdziwi książęta i księżniczki bawią się podczas karnawału. Wszyscy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne zaczynając od dystyngowanego poloneza a kończąc na  szalonym rock and rollu.  
Goście nie tylko pokazywali elfom wiele kroków tanecznych, ale również nauczyli się ich ulubionego tańca i uczestniczyli w różnorodnych zabawach. Księżniczki mogły wykazać się delikatnością utrzymując za pomocą oddechu barwne piórka wysoko nad ziemią, zaś książęta zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie szermierki podczas tańca z balonowymi mieczami. Nie zabrakło finezyjnych układów tanecznych, według zasad losowanych z królewskiej korony. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące bajek, czym zyskały sobie duże uznanie elfów. Dobry przykład dla małych księżniczek i książąt dawali ich rodzice, którzy włączali się do wspólnej zabawy.
Zmęczeni karnawałowym szaleństwem goście mogli nabrać sił w ogrodowej cukierence delektując się goframi i herbatą. 
 
Na zakończenie  królowa wraz z elfami obdarowali każdego z uczestników balu kolorowymi balonami.
 
W przygotowanie imprezy zaangażowani byli pracownicy „Ogrodu Jordanowskiego” i wolontariusze współpracujący z naszą placówką.