VI Festiwal Pieśni Religjinej

Piątek 16 maja można zaliczyć do kolejnego rozśpiewanego dnia w dziejach OPP "Ogród Jordanowski" w Kozienicach, ponieważ w ten dzień odbył się VI Festiwal Dziecięco-Młodzieżowej Piosenki i Pieśni Religijnej. Przybyłych, a także gości specjalnych przywitała prowadząca Dorota Ziarkowska. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Wydziału Edukacji w UM w Kozienicach Robert Boryczka. 
Było wzniośle, było radośnie, było wzruszająco, a wszystkie te emocje zawdzięczamy utalentowanym uczestnikom z PP Nr 1 w Kozienicach, ZSP w Starych Słowikach, PSP Nr 1 w Kozienicach, ZPO w Sieciechowie, PSP Nr 3 w Kozienicach, PG Nr 2, OPP "OJ", PG w Świerżach Górnych, PSP w Nowej Wsi, Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych . 
Wszyscy występując otrzymali z rąk dyrektor OPP "OJ" Urszuli Strzelczyk dyplomy, pierwsze trzy miejsca statuetki, zaś podziękowania opiekunowie, jury i przedstawiciele placówek. 
Jury w składzie ks. Wiesław Janowski, Agata Styczyńska oraz Edyta Zawadzka ocenili występujących następująco:
 
I. Zespoły:  PP
1. PP "Pod Topolą" Nr 1 w Kozienicach, op. Anita Węgrzyn  - "Dotknął mnie dziś Pan"
 
II. Chóry "O"
1. Świerszcze ZSP w Starych Słowikach,  op. Marzanna Sztyber - "Dziękuję Ci"
 
III. Zespoły: PSP I-III
1. ZSP w Starych Słowikach, op. Marzanna Jagiełło - "Chodź, zrobimy wielki skok" 
2. PSP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach, op. Elżbieta Komorowska - "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"
3.  Trzeciaki ZPO w Sieciechowie, op. Alicja Kowalczyk - "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" 
4. Promyczki Pana Boga  ZSP w Starych Słowikach, op. Małgorzata Pachucy  - "Chrześcijanin tańczy" 
 
IV. Duety: PSP I-III
1. Alicja Ciepielska, Alicja Kwiecińska  PSP Nr 3 z OI w Kozienicach,  op. Beata Sawicka - "Jesteś radością mojego życia"
2. Nicola Dobosz, Oliwia Tylus  PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. Beata Sawicka - "Puk, puk, puk"
 
V. Soliści PSP I-III
1. Patrycja Luśtyk PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. Beata Sawicka - "Powiedz ludziom" 
2. Katarzyna Baryłka  ZSP w Starych  Słowikach, op. Bożena Szczur - "Jezu, ufam Tobie" 
3. Oliwia Wieczorek  ZSP w Starych  Słowikach, op. Bożena Wójcicka  - "Ojcze, Tatusiu"
4. Julia Witosław  ZPO w Sieciechowie,  op. Alicja Kowalczyk - "Mój mistrzu" 
4. Piotr Banaszek  PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Elżbieta Komorowska- "Santo Subito"
4. Oliwier Dębiński  PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Elżbieta  Komorowska  - "Twoje ciało" 
 
VI. Zespoły: PG
1. Sekstet Miłosierdzia PG Nr 2 w Kozienicach, op. Iwona Chołuj  - "Maryjo Matko mojego wezwania"
2. Zespół Placówek Oświatowych w Sieciechowie, op. Bożena Szczur - "Zaufaj Panu"
3. Anielskie Trio OPP "Ogród Jordanowski", op. Małgorzata Winiarska  - "Dym z Jałowca"
 
VII. Soliści PG
1. Agata Tokarczyk  ZPO w Sieciechowie, op. Bożena Szczur - "Psalm Mojżeszowy"
2. Olga Wasiłek  ZPO w Sieciechowie, op. Bożena Szczur - "Szara droga"
 
VIII. Duety PG
1. Oliwia Pudzianowska, Jakub Balcerzak PG w Świerżach Górnych, op. ks. Sylwester Kosior - "Mów do mnie Panie"
2. Julia Banaszek, Aleksandra Zawadzka  ZPO w Sieciechowie, op. Bożena Szczur - "Dym Jałowca"
 
IX. Zespoły: PSP IV-VI
1. Niebiańska Kapela OPP "OJ", op. Małgorzata Winiarska - "Emanuell"
2. Słowiki  ZSP w Starych Słowikach, op. Bożena Szczur - "Anioł Stróż" 
 
X. Soliści: PSP IV-VI
1. Natalia Chałdaś PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec  - "Halleluja"
2.  Julia Duliasz ZSP w Starych Słowikach, op. Bożena Szczur  - "Każdy może być święty"
3. Natalia Brodowska PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec - "Poza czas"
4 miejsce ex aequo:
Julia Basaj PSP Nowa Wieś, op. Zenobia Kowalska - "Ty, tylko mnie poprowadź"
Karolina Tłuścik PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec - "Głoś"
Joanna Wilk PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Elżbieta Komorowska  - "Hallelujah"
Oliwia Wasińska  PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec  - "Pioseneczka"
Karolina Babula PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. Beata Sawicka  - "Cóż Ci się Jezu spodobało we mnie"
Wiktoria Muskus PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec  - "Ratuj mnie"
Sara Smargol PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. ks. Jacenty Rejczak - "Lolek"
 
XI. Duety: PSP IV-VI
1. Barbara Kania, Natalia Brodowska PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Urszula Grabiec - "Schowaj mnie"
2. Natalia Janeczek, Laura Bartosiewicz PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. Beata Sawicka - "Będę tańczył przed Twym Tronem"
3. Wiktoria Gontarz, Martyna Pawlińska PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Elżbieta Komorowska - "Puk, puk, puk - oto ja"
4 miejsce ex aequo:
Oliwia Kuplińska, Oliwia Leśniak PSP Nr 3 z OI w Kozienicach, op. Beata Sawicka - "Matka, która pod krzyżem stała"
Joanna Wilk, Adrianna Jezuita PSP Nr 1 z OI w Kozienicach, op. Elżbieta Komorowska - "Pośród niesnasków"
 Zuzanna Luśtyk, Kornelia Tęcza PSP Nr 3 w Kozienicach, op. Beata Sawicka - "Alleluja"
Dominika Drewnik, Zuzanna Orłowska PSP Nr 3 w Kozienicach,  op. Beata Sawicka - "Barka"
 
XII. Chóry: PSP IV-VI
1. SCHO-LA-LA PSP Nr 3 w Kozienicach, op. ks. Jacenty Rejczak  - "Błogosław, duszo moja, Pana"
 
XIII. Schola Parafialna
1. Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych, op. ks. Sylwester Kosior - "Obudź mnie"
 
Laureaci Festiwalu wystąpią 8 czerwca podczas I Międzyparafialnego Festynu Rodzinnego, który odbędzie się na placu parafialnym przy kościele św. Rodziny w Kozienicach.