VI Zlot Bliźniaków

 31 maja 2014 r. na terenie placu zabaw "Ogrodu Jordanowskiego" miał miejsce VI Zlot Bliźniaków pod hasłem: "Jeśli nie my, to kto?". Wzięło w nim udział 16 bliźniaczych par wraz z rodzicami. Przed rozpoczęciem imprezy, każde z bliźniąt otrzymało identyfikator i opaskę odblaskową z logo naszej placówki.

Każda z przybyłych par wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej przeprowadzonej przez firmę "Grzegorz Dróżdż Art Photography", która zapewniła również fotograficzną relację całego wydarzenia. Przebieg zlotu relacjonowała także lokalna telewizja "Kronika Kozienicka".
Pani dyrektor OPP "OJ", Urszula Strzelczyk powitała wszystkich przybyłych i dokonała oficjalnego otwarcia zlotu. Następnie, prowadząca imprezę, Pani Dorota Ziarkowska omówiła hasło tegorocznego zlotu i krótko przedstawiła zadania, które czekały na poszczególnych stanowiskach.

Bliźnięta próbowały swoich sił w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych wykonywanych wspólnie - "Co dwoje, to nie jedno": skoki w workach, chodzenie w podwójnych nartach, "taczki", budowanie wieży z klocków; oraz samodzielnie - "Co jedno, to nie dwoje": chodzenie na szczudłach, strzał z procy, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, skakanie na piłkach "kangurkach".

Na bliźniaków czekało również nietypowe zadanie plastyczne. Przygotowano dwa papierowe drzewa, które należało ozdobić liśćmi z kolorowych szablonów dłoni bliźniąt podzielonych na dwie grupy. Po zakończonej pracy dokonano porównania obu drzew i okazało się, że znacznie różnią się od siebie.

Bliźnięta podzielone na dwie grupy odpowiadały również na pytania dotyczące życia w ich rodzinach i marzeń. Następnie oficjalnie porównano odpowiedzi poszczególnych par. Okazało się, że w zdecydowanej większości przypadków bliźnięta udzielały jednakowych odpowiedzi na pytania dotyczące życia rodzinnego. Rozbieżności dotyczyły głównie sfery marzeń, które niejednokrotnie były zaskoczeniem nawet dla rodziców.

Chętni uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-taneczne i recytatorskie.

Kulminacyjnym momentem imprezy był wybór pary o bezwzględnym podobieństwie, którą zostały Aleksandra i Agata Kacprzak. Parą o zdecydowanym przeciwieństwie zostali wybrani Julia i Mikołaj Brodowscy. Obu parom wręczono specjalne statuetki i dyplomy.

Dla wszystkich bliźniąt przygotowano upominki w formie gier planszowych i certyfikaty uczestnictwa w zlocie. Każdy z przybyłych mógł liczyć na wspólna zabawę podczas tańców integracyjnych i słodki poczęstunek w ogrodowej kawiarence.

VI Zlot Bliźniaków zakończono pamiątkową fotografią wszystkich uczestników.