Dzień Dziecka z OJ

 Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka odbyły się 1 czerwca 2014 r. na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS w ramach obchodów Dni Puszczy Kozienickiej. Na początku imprezy pracownicy "Ogrodu Jordanowskiego" złożyli życzenia i odśpiewali "Sto lat" dla wszystkich dzieci.

Następnie rozpoczęto koncert "Dzieci dzieciom", podczas którego wystąpili uczestnicy kół zainteresowań w naszej placówce: tańca sportowego, zabaw z gitarą i muzycznych inspiracji. Prezentacje poszczególnych grup spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony licznie zgromadzonych rodziców, a każdy występujący otrzymał upominek z rąk Pani dyrektor OPP "OJ", Urszuli Strzelczyk.

Po koncercie pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice rozpoczęli kampanię "Cała Polska czyta dzieciom", promującą codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną i tanią metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Na uczestników festynu czekały trzy teatralne niespodzianki. Były to interaktywne spektakle "Pinokio" oraz "Książę i żebrak" w wykonaniu artystów krakowskiej grupy Art-Re oraz widowisko "Baśniowy ambaras", które przygotowali nauczyciele i rodzice z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Kozienicach. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wszystkie przedstawienia i aktywnie włączały się w ich przebieg.

Występy teatralne odbywały się na przemian z wieloma konkursami sprawnościowymi dla dzieci i rodziców oraz quizami, podczas których można było wykazać się wiedzą na temat przyrody, ruchu drogowego, motoryzacji, czy "Ogrodu Jordanowskiego". Nad sprawnym przebiegiem konkursów czuwała prowadząca imprezę Dorota Ziarkowska wraz z Małgorzatą Winiarską. Chętnych do udziału w poszczególnych konkurencjach nie brakowało. Na każdego uczestnika czekały nagrody niespodzianki. Nie zabrakło również wesołych tańców integracyjnych dla całych rodzin.

W namiotach rozstawionych na terenie ośrodka pracownicy "Ogrodu Jordanowskiego" przygotowali różnorodne atrakcje takie jak: "fabryka zabawek", w której można było samodzielnie lub z pomocą rodzica wykonać własną maskotkę - misia lub meduzę; "ogród piękności", gdzie przy użyciu farb dokonywano barwnych metamorfoz dziecięcych twarzy; "ogród rekreacji", w którym dzieci mogły spróbować sił w licznych konkurencjach sportowych i grach planszowych oraz przejść skomplikowany tor przeszkód; skręcanie balonów w finezyjne kształty.

Wolontariusze współpracujący na stałe z naszą placówką, wcielili się w role wesołych maskotek, rozśmieszających i częstujących dzieci cukierkami podczas trwania całego festynu.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony samych dzieci jak i całych rodzin. W dobrej zabawie nie przeszkodził wiatr i przelotny deszcz.