Zakończenie roku pozaszkolnego17 czerwca 2014 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach miało miejsce wydarzenie pod nazwą "Początek lata dla kozienickiego małolata", czyli uroczyste zakończenie zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym.


Zgromadzonych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP "OJ". Spotkanie uczestników kół zainteresowań i ich rodziców rozpoczęto wręczeniem specjalnej statuetki i dyplomu z podziękowaniem dla Małgorzaty Olewińskiej i Moniki Pyc oraz rodziców dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Kozienicach za wystawienie spektaklu pt. "Baśniowy ambaras" podczas tegorocznego festynu z okazji Dnia Dziecka.

Następnie nauczyciele z "Ogrodu Jordanowskiego" przedstawili widowisko pt. "Ogrodowa Kaczka Dziwaczka", którego główna bohaterka miała trudności z wyborem zajęć pozalekcyjnych w naszej placówce, wynikające głównie z jej słomianego zapału i braku ogłady. Ostatecznie naburmuszona Kaczka Dziwaczka opuściła "Ogród" i udała się w podróż pociągiem, w którego kolejnych wagonach poznawała wakacyjne przestrogi związane z bezpieczeństwem.

 

Na potrzeby przedstawienia zaadoptowano dwa wiersze: "Kaczka Dziwaczka" Jana Brzechwy i "Lokomotywa" Juliana Tuwima. W tworzenie scenariusza zaangażowani byli wszyscy nauczyciele placówki pod kierunkiem Pani dyrektor OPP "OJ", która wcieliła się w rolę narratora - poetki ludowej. W roli tytułowej wystąpiła Pani Dorota Ziarkowska, która po zakończonym przedstawieniu poprowadziła wraz z innymi nauczycielami wiele kaczych pląsów. Dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą dotyczącą zasad bezpieczeństwa i chętnie przypominały wakacyjne przestrogi wyliczone w przedstawieniu. Entuzjastycznie uczestniczyły w zabawach tanecznych, które przeplatane były z informacjami dotyczącymi zapisów na zajęcia stałe w przyszłym roku i wakacyjnej oferty naszej placówki.


Uczestnicy kół zainteresowań na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach otrzymali specjalne butony.