Jordanki 2014 - Indianie u Jordana

Dnia 26 lipca 2014 r. z okazji urodzin patrona placówki Henryka Jordana odbył się 12 sportowo-rekreacyjny festyn rodzinny - Jordanki. W tym roku na imprezę przybyli Indianie, którzy przebyli daleką drogę, lecieli samolotem, jechali pociągiem i samochodem.


Po uroczystym przywitaniu zaprosili dzieci do wzięcia udziału w pięciu konkurencjach sportowych:
strzelanie z łuku, rzucanie lassem na konia, rzut sztabką złota, Indiańska przeprawa, czujny Indianin. Za każdą konkurencję można było zdobyć 1 jordankę. W sumie można było zdobyć 5 jordanek, które uprawniały do odbioru butonu i wzięcia udziału w indiańskich warsztatach kreatywnych tj.: nadanie indiańskiego imienia, wykonywanie indiańskich piszczałek, malowanie twarzy i tatuaży, wykonywanie łapaczy snów oraz korali ze słomek i makaronów.

 


Równolegle odbywał się quiz o Jordanie. Dzieci wykazały się niesamowitą znajomością życiorysu patrona placówki, za co zostały należycie nagrodzone. Najważniejszą częścią festynu było odnalezienie indiańskiego piórka, które przywiesili Indianie na urodziny Jordana. W poszukiwaniu tego rekwizytu pomagała mapa terenu Ogrodu podzielona na kilka sektorów oraz podpowiedzi prowadzącej. Dzieci oraz całe rodziny wykazały się dużym zaangażowaniem i ogromnym sprytem. Pomimo wielu trudności udało się odnaleźć piórko indiańskie, które było umieszczone na drzewie.

 


Kolejną z wielu atrakcji był teatrzyk pt. "Wilk i Zając" w wykonaniu grupy Art.-Re z Krakowa.


W trakcie festynu dzieci mogły sprawdzić się w czym są najlepsze biorąc udział w biciu rekordów jordanowskich m.in. kręceniu hula hop, skakaniu na skakance, chodzeniu na szczudłach, rzucaniu strzałą, zaś najmłodsi mogli czarować z piasku i zbudować jak najwyższą budowlę.


Każdy, kto w sobotnie popołudnie odwiedził ?Ogród Jordanowski" w Kozienicach wyszedł zadowolony i z pełnym przekonaniem, że najlepsze wakacje są z Indianami.