Święto Jabłka

11 października 2014 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski"  w Kozienicach odbyło się spotkanie integracyjne nauczycieli z uczestnikami poszczególnych kół zainteresowań i ich rodzicami. Okazją do spotkania były obchody "Dnia  Pieczonego Jabłka" -  imprezy oficjalnie rozpoczynającej kolejny rok zajęć w "Ogrodzie Jordanowskim". Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Promowanie zdrowego stylu życia przez zachęcenie do prawidłowego odżywiania".

 Przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP "OJ", która poprowadziła całą imprezę razem z Panią Dorotą Ziarkowską przedstawicielką grona pedagogicznego. Spotkanie rozpoczęto wręczeniem specjalnych dyplomów uznania "Pomocna Dłoń"  wraz z upominkami z logo placówki dla rodzin Państwa Mireckich, Kalbarczyków, Majów, Wasińskich i Ciepielskich, którzy od lat z wyjątkowym zaangażowaniem wspierają działalność "Ogrodu Jordanowskiego". Pani dyrektor wręczyła również podziękowania nauczycielom zatrudnionym w OPP "OJ" z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

 

Następnie przekazano najważniejsze informacje związane z organizacją zajęć stałych w bieżącym roku szkolnym oraz przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki.

 W trakcie trwania całej imprezy nauczyciele dokonywali krótkiej charakterystyki prowadzonych przez siebie zajęć i kolejno prowadzili spotkania z rodzicami uczestników poszczególnych kół zainteresowań. Podczas tych spotkań dokonano wyborów do Rady Rodziców.

 Tymczasem dzieci z radością brały udział w licznych "jabłkowych" atrakcjach, które rozpoczęto wspólną zabawą taneczną w rytmie piosenki pt. "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". Dzieci poznały nazwy witamin, dowiedziały się, jak bardzo ważną funkcję spełniają w organizmie człowieka i w jakich produktach spożywczych można je znaleźć.

 Uczestnicy kół zainteresowań chętnie brali udział w zabawach zręcznościowych, takich jak np. sztafeta z jabłkiem na łyżce, podawanie jabłek w kole, rozpoznawanie owoców za pomocą dotyku. Dla łasuchów przygotowano owocowo-warzywne zestawy do degustacji z zamkniętymi oczami. Okazało się, że dzieci świetnie rozpoznają smaki produktów spożywczych.

 Nie zabrakło różnorodnych zabaw twórczych, m.in. improwizacji tanecznych do muzyki o zmiennej dynamice, pląsów w kole, ozdabiania papierowych drzew własnoręcznie wykonanymi jabłkami czy zbierania barwnych liści i ozdabiania nimi spódnicy Pani Jesieni.

 Dzieci wraz z rodzicami uczyły się piosenki ułożonej specjalnie z okazji rozpoczęcia nowego roku pracy pozaszkolnej w "Ogrodzie Jordanowskim".

Uczestnicy kół zainteresowań otrzymali pamiątkowe odblaskowe butony z logo OPP "OJ". Wszyscy zmęczeni zabawą mogli nabrać sił w przygotowanej w plenerze "zdrowej cukierence", gdzie w klimacie złotej polskiej jesieni serwowano pieczone jabłka z żurawiną.