Mikołaj w Ogrodzie

W dniu 6 grudnia 2014 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach zagościł Święty Mikołaj. Dla uświetnienia tego wydarzenia przygotowano przedstawienie teatralne pt. "Gwiazdkowy prezent". W role postaci spektaklu wcielili się nauczyciele "Ogrodu" wraz z Panią Urszulą Strzelczyk, dyrektorem placówki oraz wolontariuszami.

 

Dzieci i rodzice poznali historię małej Matyldy oraz jej zabawek: lalki, króliczka i małpki, które za sprawą dobrej wróżki ożyły na jedną noc. Okazało się, że nie są im obce ludzkie emocje, takie jak radość, wdzięczność, przywiązanie, ale również zazdrość czy gniew. Powodem tych ostatnich był nowy gwiazdkowy prezent, który nie przez wszystkie zabawki został zaakceptowany. Cała opowieść zakończyła się jednak szczęśliwie, ukazując dobroć i przyjaźń jako wartości, którymi zawsze warto kierować się w życiu.

Dzieci żywo reagowały na grę aktorów, wtrącając niekiedy do dialogu swoje wypowiedzi, a całe widowisko zostało ciepło przyjęte przez widownię.

Po spektaklu dobra wróżka ponownie zaczarowała zabawki występujące w przedstawieniu, aby dzieci wraz z wszystkimi postaciami radosnym tańcem powitały Świętego Mikołaja. Następnie zabawki wraz z wróżką i elfami pomagały we wręczaniu prezentów Mikołajowi, który obdarował w naszej placówce 80 dzieci w wieku od 1 roku do 9 lat.

Spotkanie zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich dzieci ze Świętym Mikołajem i osobami spektaklu. Fotograficzną relację całego wydarzenia zapewniła firma "Grzegorz Dróżdż Art Photography". Przebieg wydarzenia relacjonowała także lokalna telewizja "Kronika Kozienicka".