Ogród Teatrów

2015.05.23Teatr_GD -003223 maja 2015 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach miała miejsce inauguracja nowego wydarzenia artystycznego w naszej placówce, jakim jest Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Ogród Teatrów". Imprezę otworzyła i poprowadziła Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP "OJ", będąca inicjatorką tego wydarzenia. Powitała zgromadzonych i zachęciła do uczestnictwa w grupach teatralnych organizowanych w "Ogrodzie Jordanowskim": "Warsztaciku teatralnym" i "Ogrodowym Teatrze Rodziców".

W festiwalu uczestniczyło sześć grup teatralnych, reprezentujących pięć placówek z naszego regionu. Każda z grup przygotowała własne kostiumy i rekwizyty. Nie zabrakło ciekawych efektów akustycznych i nastrojowej muzyki. Spektakle odgrywano na specjalnie przygotowanej na potrzeby festiwalu scenie w sali widowiskowo-sportowej OPP "OJ". Występy przebiegały wg następującej kolejności:

 

1. "Nie ma tego złego"
EKOLUDKI z Publicznego Przedszkola nr 1 "POD TOPOLĄ" w Kozienicach, opiekun - Agnieszka Babula;

2. "Kopciuszek"
WARSZTACIK TEATRALNY z Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach, opiekun - Katarzyna Kozak;

3. "Bajka o Brodatym Skrzacie"
WARSZTACIK TEATRALNY z Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach, opiekun - Katarzyna Kozak;

4. "Dziób w dziób"
TEATR-ZYK FIGIEL-EK z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Rozniszewie, opiekun - Anna Owczarczyk;

5. "Bajka o Joli i brodatym skrzacie"
CO MA PIERNIK DO WIATRAKA z Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku, opiekun - Małgorzata Stanisławska-Kłosiewicz;

6. "Moralność Pani Dulskiej"- fragmenty
KOŁO TEATRALNE z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach opiekunowie: Magdalena Cichowlas i Agnieszka Cieślakowska.

Każda z przybyłych grup została wyróżniona specjalną statuetką, wręczoną przez Panią dyrektor OPP "OJ". Opiekunom grup teatralnych wręczono również dyplomy z podziekowaniem za udział w festiwalu. Wszyscy młodzi aktorzy otrzymali pamiatkowe butony z logo pierwszego "Ogrodu Teatrów". Dla osób biorących udział w festiwalu przygotowano gorącą herbatę i słodki poczęstunek. Uczestnicy wyrażali zadowolenie z powodu zorganizowania wydarzenia, podczas którego mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Zwracali również uwagę na potrzebę kontynuowania festiwalu oraz deklarowali chęć dalszego w nim uczestniczenia.

Firma Grzegorz Dróżdż Art Photography czuwała nad fotograficzną relacją festiwalu. Przebieg imprezy relacjonowała również telewizja Kronika Kozienicka KDK.

M.C.