OJ Dzień Dziecka 2015

2015.06.01Dziecka_GD1 czerwca 2015 r. na ternie placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy nie zabrakło występów artystycznych na scenie i licznych atrakcji w plenerze.

Prezentacje dziecięcych talentów rozpoczęto od występu zespołu gitarzystów działającego w OPP "OJ". Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również uczennice szkoły muzycznej: Katarzyna Chałdaś, Iga Smolarczyk i Natalia Chałdaś.

 

Specjalny blok animacji taneczno-muzycznych oraz konkurs z nagrodami przygotowali pracownicy Klubu Foremka z Kozienic. Chętni mogli również bezpłatnie zbadać skład swojego ciała na specjalnie przygotowanym stanowisku.

Występy sceniczne odbywały się na przemian z licznymi konkursami prowadzonymi przez Panią Dorotę Ziarkowską. Nietypowe konkurencje przyciągały wielu śmiałków - dzieci i rodziców, którzy z zaangażowaniem walczyli o nagrody. Okazją do wspólnej zabawy były także różnorodne improwizacje taneczne, pląsy i tańce integracyjne w kole. Dzieci i rodzice mogli nauczyli się nowych kroków, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się taniec "belgijski".

Wyjątkową teatralną ucztę zgotowała grupa rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia do "Ogrodu Jordanowskiego". Wraz z nauczycielami z naszej placówki przygotowali spektakl pt. "Ogrodowy Król Bul", w którym w krzywym zwierciadle przedstawione zostały problemy związane z bólem zęba oraz mniej i bardziej skuteczne sposoby ich rozwiązania. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie, aktywnie włączając się w jego przebieg, a na zakończenie zostały poczęstowane przez aktorów pysznymi ciasteczkami.

W specjalnie wyznaczonych strefach na placu zabaw odbywały się różnego rodzaju atrakcje. Dzieci uczestniczyły w licznych warsztatach plastycznych, takich jak: "Rolkolandia", "Ptasie barwy" " dekorowanie figurek z masy solnej, "Origami " czary-mary z papieru", "Talerzykowe zoo". Chętni mieli możliwość dokonania barwnych metamorfoz swoich twarzy za pomocą specjalnych farb i kosmetyków oraz obserwacji powstawania balonowych zabawek-upominków.

Można było spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz grach i zabawach rekreacyjnych, takich jak: szachy i warcaby plenerowe, golf, skoki na trampolinie, czy sztuczki cyrkowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki samochodami akumulatorowymi. Można też było dosiąść prawdziwego konia lub kucyka.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zorganizowali pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego.

Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli pracownicy "Ogrodu Jordanowskiego", przedstawiciele służb mundurowych oraz wolontariusze współpracujący z naszą placówką, którzy wcielili się w role wesołych maskotek, rozśmieszających i częstujących słodyczami dzieci i rodziców. Wolontariusze pomagali również w prowadzeniu tańców integracyjnych przy scenie oraz prac plastycznych na poszczególnych stanowiskach plenerowych.

Relację wydarzenia zapewniła lokalna telewizja Kronika Kozienicka KDK oraz firma Grzegorz Dróżdż Art Photography.

M.C.