Początek lata...

2015.06.15PoczatekLata_GD-008115 czerwca 2015 r. w naszej placówce miało miejsce uroczyste zakończenie działalności kół zainteresowań w bieżącym roku pracy pozaszkolnej. Z tej okazji na terenie placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach zorganizowany został festyn pod nazwą: "Początek lata dla kozienickiego małolata".

 

Wszystkich przybyłych powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP "OJ", która podziękowała dzieciom za uczestnictwo w kołach zainteresowań. Wyróżniła także rodziców będących członkami ogrodowej grupy teatralnej, którzy wspólnie z nauczycielami naszej placówki przygotowali spektakl pt. "Ogrodowy Król Bul". Premiera przedstawienia miała miejsce podczas Dni Puszczy Kozienickiej w Ośrodku Rekreacji i Turystyki KCRiS. Spektakl został również wystawiony w trakcie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w OPP "OJ". W podziękowaniu za poświecony czas, zaangażowanie i owocną współpracę z naszą placówką specjalne dyplomy i firmowe kubki otrzymali następujący rodzice: Norbert Balcerzak, Karina Jóźwik, Regina Kalbarczyk, Elżbieta Machaj, Małgorzata Neuman i Anna Wesołowska. Wyróżnieni rodzice odcisnęli również swoje dłonie na specjalnie przygotowanych arkuszach.

 

Następnie gość specjalny, Pan Ryszard Wojtunik, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadził szkolenie na temat bezpieczeństwa nad wodą, które połączone było z instruktażem udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały zasady obowiązujące podczas kąpieli w akwenach wodnych, zobaczyły różne rodzaje sprzętu ratowniczego oraz miały możliwość przeprowadzenia próbnej resuscytacji na specjalnym fantomie.

 

Dzieci głośno czytały wakacyjne przestrogi zapisane na dużych tablicach oraz świetnie odpowiadały na szereg pytań związanych z szeroko pojmowanym bezpieczeństwem. Przypomniano również regulaminy obowiązujące na placu zabaw w "Ogrodzie Jordanowskim". Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne korzystanie z urządzeń zabawowych, dbanie o estetykę i szanowanie przyrody.

 

Nie zabrakło indywidualnych i zbiorowych zabaw plastycznych, prowadzonych przez Panią Monikę Kujawiak. Dzieci miały za zadanie zaprojektować własną tabliczkę informującą o zasadach obowiązujących na placu zabaw. Stworzyły również wspólne dzieło, malując na dużym formacie obraz pt. "Moje wakacje".

 

Imprezie towarzyszyła plenerowa wystawa plastyczna pt. "Pracownicy "Ogrodu" " oczami dzieci". Znalazły się na niej rysunki wykonane różnymi technikami przez dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne organizowane w naszej placówce. Wśród prac znalazły się portrety nauczycieli, pracowników administracji i personelu technicznego "Ogrodu Jordanowskiego".

 

W dalszej części przypomniano dzieciom informacje dotyczące miejsc i sposobów spędzania czasu wolnego w naszym mieście i każdemu wręczono broszurę informacyjną z kalendarzem imprez w gminie Kozienice. Dla wszystkich przygotowano również pyszne polskie jabłka.

 

Spotkanie zakończono wspólnymi pląsami i tańcami integracyjnymi, które poprowadziły Panie Katarzyna Kozak i Dorota Ziarkowska.

 

Przebieg imprezy relacjonowała lokalna telewizja Kronika Kozienicka KDK. Fotograficzną relację wydarzenia zapewniła firma Grzegorz Dróżdż Art Photography.