VII Zlot Bliźniaków

2015.06.13Blizniaki-047113 czerwca 2015 r. na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się VII Zlot Bliźniaków. Uczestniczyło w nim 17 par bliźniąt. Najmłodsi uczestnicy mieli 15 miesięcy, a najstarsi 23 lata. 

Uczestników zlotu powitała Pani Urszula Strzelczyk, dyrektor OPP "OJ", która wspólnie z aktorem Panem Radosławem Mazurem dokonała przedstawienia poszczególnych bliźniaczych par. Bliźnięta odpowiadały na pytania dotyczące ich usposobienia, upodobań, cech wspólnych i przeciwieństw między nimi. Prezentacja była okazją do poznania bliźniąt przez uczestników zlotu, aby następnie dokonać wyboru par najbardziej i najmniej do siebie podobnych. W jawnym głosowaniu wybrano Mariannę i Elżbietę Poniatowskie z Olecka na Mazurach jako parę o bezwzględnym podobieństwie. Parą o pokaźnym zróżnicowaniu zostali wybrani Olga i Szymon Grabowscy z Kozienic. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali specjalne statuetki i dyplomy. 

Następnie bliźnięta mogły sprawdzić się przed obiektywem kamery i aparatu, biorąc udział w profesjonalnym castingu, który poprzedzony był krótkim szkoleniem na temat, jak się do niego właściwie przygotować.

Głównym punktem programu były improwizacje aktorskie na scenie poprowadzone przez Pana Radosława Mazura. Każdy z uczestników w drodze losowania wybierał postać, w którą potem wcielił się podczas odgrywania krótkiej scenki. 

Bliźnięta, jak prawdziwi aktorzy, przygotowywali się do występu przez odpowiednią charakteryzację za pomocą specjalnych farb, kosmetyków i kostiumów. Można było tu spróbować swoich sił w dziedzinie charakteryzacji lub skorzystać z pomocy brata, siostry, rodziców lub Pani Małgorzaty Cieślak. Specjalne stroje przygotowywały w garderobie Panie Monika Kujawiak i Jelena Jasek. Za pomocą barwnych bibuł i papierów tworzyły oryginalne kostiumy dla takich postaci jak np.: ciasteczkowy stwór, sprężynowiec, połamaniec, bączek, klocek, świnka, motyl czy miś.

W przerwach miedzy występami poszczególnych grup teatralnych: zabawek, zwierząt, stworów i owadów, odbywały się wesołe tańce integracyjne na scenie, które prowadziła Pani Dorota Ziarkowska. 

Po skończonych występach nastąpiło uroczyste przyznanie specjalnych statuetek -"OgrodOskarów". Każde z bliźniąt wręczało statuetkę swojemu bratu lub siostrze, uzasadniajac za co przyznaje tę nagrodę. Wszystkie bliźnięta otrzymały również certyfikat udziału w zlocie. W specjalnie przygotowanym punkcie gastronomicznym każdy mógł spróbować ogrodowych placków z jabłkami i ożeźwić się szklaneczką domowego kompotu.

VII Zlot Bliźniaków zakończono pamiatkowym zdjęciem wszystkich bliźniąt i całych rodzin.