Jordanki 2015

2015.07.25Jordanki_GD-017625 lipca 2015 r. na placu zabaw Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się festyn sportowy z okazji rocznicy urodzin patrona naszej placówki - dr Henryka Jordana. Wszystkich przybyłych powitała Pani dyrektor, Urszula Strzelczyk, która zaprosiła zgromadzonych na spektakl kabaretowy pt. "Piraci". W dalszej części festynu odbyło się również przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych ART-RE w Krakowie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w występach teatralnych, wcielając się w osoby piratów lub krasnoludków oraz tańcząc i podejmując dialog z aktorami. 

Po występie kabaretowym prowadząca imprezę, Pani Katarzyna Kozak, zachęciła do wzięcia udziału w nietypowych konkurencjach sportowych takich jak: rzut do celu "niby-kokosem", przenoszenie kubków z wodą na pokładzie statku, przedmuchiwanie żaglówki z portu do portu, slalom z dukatem na stopie, przenoszenie wody za pomocą gąbki i łowienie rybek. Za zaliczenie każdej konkurencji dzieci otrzymywały jordankę w kształcie dukata. Za 4 jordanki można było nabyć nagrodę w specjalnym sklepiku z gadżetami, a za jedną wziąć udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, podczas których tworzono piracki kapelusz, lunetę i szablę.

Wyjątkową atrakcją było poszukiwanie klucza do tajemniczej skrzyni. Zadaniem dzieci było odnalezienie i rozszyfrowanie kolejnych wskazówek, które zbliżały je do skarbu. Podczas poszukiwań, w które angażowały się całe rodziny, należało wykazać się uwagą, inteligencją, refleksem i wytrwałością. Najlepsi poszukiwacze sami odnajdywali swoje skarby - maskotki.

Następnie odbył się "Mecz Tatusiów". Chętni ojcowie wzięli udział w zmaganiach hokejowych na boisku. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwała Pani Anna Rzeszotek, a gorący doping zgotowały rodziny zawodników. W uznaniu nieprzeciętnego zaangażowania podczas gry nagrody otrzymali wszyscy członkowie obu drużyn.

Po zakończonym meczu przyszedł czas na bicie jordanowskich rekordów. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w następujących konkurencjach: odbijanie lotki rakietą do badmintona, skakanie na skakance, utrzymywanie na swoim ciele jak największej liczby woreczków w pozycji stojącej, skok w dal. Choć żaden jordanowski rekord nie został pobity, upominki z logo naszej placówki wręczono Dawidowi Wasiakowi, który tego dnia okazał się najlepszy we wszystkich konkurencjach oraz czteroletniemu Clementowi Kbeissi za nieprzeciętnie długi (jak na swój wiek) skok w dal - 1 m.

Kolejne atrakcje przeplatane były wesołymi pląsami i muzycznymi zabawami integracyjnymi przy scenie, które prowadziła Pani Katarzyna Kozak.
VII Zlot Bliźniaków zakończono pamiatkowym zdjęciem wszystkich bliźniąt i całych rodzin.