Mikołaj w Ogrodzie

2015.12.06Mikolajki_GD-01246 grudnia 2015 r. do Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach przybył Święty Mikołaj. Jednak niewiele brakowało, a nie doszłoby do spotkania z tym ważnym gościem. Okazało się bowiem, że jego renifery, na skutek złej diety i niezdrowego trybu życia, czuły się tak osłabione, że nie miały siły ciągnąć sań. Pani Mikołajowa i elfy miały więc wielkie zmartwienie. Nie wiadomo, jakby się to skończyło, gdyby nie pojawiła się dobra wróżka – Dzwoneczek, która mądrymi radami pomogła nakłonić renifery do zmiany sposobu odżywiania i wprowadzenia do swojego życia systematycznych ćwiczeń. Nie zabrakło wspólnej zabawy w formie wesołej gimnastyki i piosenek o zdrowym odżywianiu, do których włączyły się przybyłe dzieci.

Wkrótce renifery udały się w drogę do Mikołaja, na spotkanie z którym czekało w „Ogrodzie Jordanowskim” ponad 80 dzieci w wieku od 1 do 9 lat. Gdy zacny gość dotarł na miejsce, powitano go wspólnym tańcem. Następnie odbyło się uroczyste wręczanie prezentów. Każde z dzieci mogło choć na chwilę usiąść obok Świętego Mikołaja i podziękować mu za otrzymany prezent, mówiąc wiersz, śpiewając piosenkę, lub wręczając wykonaną przez siebie pracę plastyczną


Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników i pożegnalnym tańcem. Święty Mikołaj obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

Fotograficzną relację wydarzenia zapewnił nasz ogródkowy fotograf Grzegorz Dróżd. Przebieg spotkania relacjonowała również telewizja Kronika Kozienicka KDK.