VIII Festiwal Pieśni Religijnej

2016.04.22 Religijna_GD-000622 kwietnia 2016 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się VIII Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej, który otworzył Pan Robert Boryczka, dyrektor Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Kozienicach. Pani Urszula Strzelczyk dyrektor placówki powitała wszystkich przybyłych, wśród których obecni byli goście specjalni:, Pani Leokadia Cieślik, doradca metodyczny Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Pani Ewa Lenarczyk, dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach oraz Pan Robert Boryczka.

Dalszą część imprezy poprowadziła Pani Dorota Ziarkowska, nauczyciel "Ogrodu Jordanowskiego", która rozpoczęła od przedstawienia członków tegorocznej komisji artystycznej. Wykonawców, oceniało jury w składzie: Edyta Zawadzka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach, ks. Wojciech Prawda z Parafii pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi oraz Marcin Jóźwik, muzykoterapeuta, multiinstrumentalista, twórca projektu „Largo – podróżująca filharmonia”. Członkowie jury w ramach podziękowań otrzymali specjalne dyplomy.

 

W 47 występach wzięło udział 170 uczestników, reprezentujących placówki i parafie głównie z terenu powiatu kozienickiego.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

I kategoria - zespoły z przedszkoli:

I miejsce: ANIOŁECZKI Z JEDYNECZKI – Wśród tylu dróg,
Publiczne Przedszkole Nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach, opiekun - Anita Węgrzyn;
II miejsce: WESOŁE TRIO - Ojcze, Tatusiu,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach, opiekun - Małgorzata Pachucy;
III miejsce: ROZŚPIEWANE ANIOŁKI - Jesteś radością mojego życia,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach, opiekun - Małgorzata Boryczka.

II kategoria - soliści z klas O – III:

I miejsce - ex aequo:
- BARBARA BALCERZAK - Ty tylko mnie poprowadź, opiekun – Norbert Balcerzak;
- KATARZYNA CHAŁDAŚ - Ty tylko mnie poprowadź, Parafia pw., Świętego Krzyża w Kozienicach, opiekun - ks. Łukasz Pyszczek;
II miejsce: PIOTR BANASZEK – Barka,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach, opiekun - Beata Sawicka;
III miejsce: OLIWIA STRĄG – Barka,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach, opiekun - Beata Sawicka;

III kategoria- zespoły z klas I-III szkół podstawowych:

I miejsce: ANIOŁKI - Nie boję się, gdy ciemno jest,
Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, opiekun - Zenobia Kowalska;
II miejsce: OLIWIA WIECZOREK, FILIP WIRASZKA - Oto Jezus, nasz Zbawiciel,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Słowikach, opiekun - Bożena Szczur;
III miejsce: ŚPIEWAJĄCE ISKIERKI - Jestem rybakiem Pana,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach, opiekun - Elżbieta Komorowska.

IV kategoria - soliści z klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce - ex aequo:
- NATALIA WILCZEK - Wielki jest Pan, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach, opiekun - Urszula Grabiec;
- JULIA WITOSŁAW - Nim świt, Zespół Placówek Oświatowych w Sieciechowie, opiekun - Celina Roczkowska;
II miejsce: JULIA BASAJ - Błogosławieni Miłosierni,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach, opiekun - Beata Sawicka;
III miejsce: NATALIA RUTKOWSKA - Ave Maryja Jasnogórska,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kozienicach, opiekun - Anna Kogut;

V kategoria - duety z klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce: WIKTORIA MUSKUS, OLIWIA WASIŃSKA , Pioseneczka,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach, opiekun - Urszula Grabiec;
II miejsce: JULIA CIESIELSKA, JULIA WITOSŁAW – Alleluja,
Zespół Placówek Oświatowych w Sieciechowie, opiekun - Celina Roczkowska;
III miejsce: ROKSANA BANAŚ, SANDRA KOCYK - List do Boga,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozienicach, opiekun - Urszula Grabiec;

VI kategoria – chóry:

I miejsce: SCHOLA LA - Łask i chwały,
Parafia pw. Świętej Rodziny w Kozienicach, opiekun - ks. Jacenty Rejczak;
II miejsce: MAŁY GOSPEL - Biali, Czarni i Mulaci,
Kozienicki Dom Kultury, opiekun - Ewa Izdebska;
III miejsce: PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W KOZIENICACH - Ratuj mnie, opiekun - Elżbieta Komorowska;

VII kategoria - zespoły z klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce: NASZA RODZINA - Całym sercem,
Rodzinny Dom Dziecka w Kozienicach, opiekun - Jacek Ćwiek;
II miejsce: SCHOLA ZE ŚWIERŻY GÓRNYCH - Tyś jak skała,
Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych, opiekun - ks. Sylwester Kosior;
III miejsce: ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SIECIECHOWIE - Jak odnaleźć mam Chrystusa, opiekun - Celina Roczkowska;

VIII kategoria - zespoły młodzieżowe:

I miejsce - ex aequo:
- PG NR 2 W KOZIENICACH - Zaufaj Panu, opiekun - Iwona Chołuj;
- SCHOLA PLENAE CARITATE - Powietrzem moim jest, Parafia pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie, opiekun - ks. Mariusz Parszewski;
II miejsce: SCHOLA ZE ŚWIERŻY GÓRNYCH - Duchu Święty wołam przyjdź,
Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych, opiekun - ks. Sylwester Kosior.

IX kategoria - soliści z gimnazjów:

I miejsce ex aequo:
- KAROLINA JASIK – Alleluja, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie, opiekun - Bernarda Wójcik;
- PATRYCJA KWAPISZ – Matka, Zespół Placówek Oświatowych w Sieciechowie, opiekun - Celina Roczkowska;
II miejsce: GABRIELA ROCZKOWSKA - Zaufaj Panu już dziś,
Zespół Placówek Oświatowych w Sieciechowie, opiekun - Celina Roczkowska;
III miejsce: ZUZANNA PRZYŁUCKA - O Matko z częstochowskiego wizerunku,
Społeczne Ognisko Artystyczne w Kozienicach, opiekun - Jacek Bolek.

X kategoria - duety młodzieżowe:

I miejsce: JUSTYNA GOMÓŁKA, KINGA GOMÓŁKA – Mój Mistrzu,
Parafia pw. Św. Józefa Robotnika w Wołyńcach, opiekun - Adam Gomółka;
II miejsce: NATALIA GRYGIEL, KRZYSZTOF GRYGIEL - Powietrzem moim jest, opiekun - Lucyna Grygiel;
III miejsce: PANDZIĄTKA - DAGMARA BUCZAK, WIKTORIA STĘPNIEWSKA - Wybacz mi Jezu,
Placówka Socjalizacyjna "PANDA" w Kozienicach, opiekunowie: Katarzyna Witek-Baran, Małgorzata Kosioska.

Ze względów organizacyjnych występy podzielono na trzy części. Po każdej z nich miały miejsce narady jury i ogłoszenie wyników. Podczas oczekiwania na werdykt, zebrani w sali widowiskowo-sportowej mogli włączyć się do śpiewania pieśni i piosenek religijnych razem z rodziną Państwa Gomółków, czyli zespołem „Akord G”.

Opiekunom wszystkich wykonawców oraz przedstawicielom poszczególnych placówek i parafii wręczono specjalne dyplomy z podziękowaniem za udział w festiwalu. Laureaci otrzymali statuetki w kształcie aniołów. Dla wszystkich uczestników festiwalu przygotowano słodki poczęstunek i gorącą herbatę.
Nad fotograficzną relacją wydarzenia czuwał Pan Grzegorz Dróżdż, pracownik „Ogrodu Jordanowskiego”. Przebieg festiwalu relacjonowała też lokalna telewizja "Kronika Kozienicka" KDK.