Ferie w Ogrodzie

 

zimaw ogrodzie

 

 

 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej  "Ogród Jordanowski"

zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów

z terenu Miasta i Gminy Kozienice

na zajęcia i zabawy organizowane podczas ferii zimowych.

W  okresie  ferii  zimowych  świetlica  Ogrodu  Jordanowskiego

czynna  jest:   poniedziałek  -  sobota 1000 do 1600

Dzieci i młodzież mają możliwość korzystania z: gry "DART", stołu bilardowego, stołów tenisowych, gier  świetlicowych, świetlicowej piłki nożnej.
W ramach zabaw i gier świetlicowych przewidziano: konstruowanie krzyżówek, rebusów, łamigłówki, konstruowanie gier planszowych, zabawy słowne ćwiczenia pamięci i koncentracji.
Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające na terenie ogrodu zostanie udostępniona górka saneczkowa i zorganizowane zabawy na śniegu.
Oferta jest elastyczna: istnieje możliwość zorganizowania innych zajęć lub zmiany czasu ich trwania na życzenie zainteresowanych.

 

W  świetlicy  obowiązuje: dobry humor,  obuwie  zmienne oraz  ważna  legitymacja  szkolna!

Istnieje  możliwość  skorzystania  z  gorącego  posiłku -  za  symboliczną  opłatą.

Zaproponowane zajęcia są tak przemyślane i zaplanowane aby stworzyć młodemu uczestnikowi

możliwość poszukiwań własnych talentów, pasji, rozwijania zainteresowań . . .

Kalendarz feryjnych rozmaitości:

14

luty

poniedziałek

niespodzianki walentynkowe

Sala nr 1 (komputerowa) -Laboratorium wirtualne

14.30 - 15.15 - żyłka dziennikarska: "Jedynka na 5+"

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - wybrane gry i zabawy - hit dnia: towarzyski flirt miłosny

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium słowno-muzyczne"

10.30 - 11.15, 11.25 - 12.10 - kapela muzyczna,

12.20 -13.05, 13.15- 14.00 - zarażanie instrumentami: gitara + inst. perkusyjne

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

I grupa 12.40 - 13.25 II grupa 13.35 - 14.20 - wykonywanie listów miłosnych różnymi technikami

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 15.00 - zajęcia rekreacyjno - sportowe: dyscyplina dnia: bilard

15

luty

wtorek

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

12.15 - 13.00 - Myszką malowane

13.10 - 13.55 - Komputerowy konstruktor

14.00 - 14.45, 14.55 - 15.40 - Edukacyjne gry komputerowe

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - wybrane gry i zabawy świetlicowe- hit dnia: bingo

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

I grupa 10.00 - 10.45 II grupa 11.00 - 11.45

rysować każdy potrafi Ty zapewne też!

Sala nr 6 (lustrzana) "Pasjonarium ruchowe"

10.15 - 11.00, 11.10 - 11.55 - Odkrywanie pasji tanecznych- "muzyczne wygibasy"

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 - zajęcia rekreacyjno - sportowe: dyscyplina dnia: piłkarzyki

16

luty

środa

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

13.15 - 14.00 - złap bakcyla dziennikarskiego: "Jedynka na 5+"

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - wybrane gry i zabawy świetlicowe - hit dnia: remik liczbowy, warcaby

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium słowno-muzyczne"

10.30 - 11.15, 11.25 - 12.10 - kapela muzyczna,

12.20 -13.05, 13.15- 14.00 - zarażanie instrumentami: gitara + inst. perkusyjne

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 -zajęcia rekreacyjno sportowe: dyscyplina dnia:  tenis stołowy

17

luty

czwartek

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

13.15 - 14.00 - Myszką malowane

14.10 - 14.55 - Komputerowy konstruktor

15.00 - 15.45 - Edukacyjne gry komputerowe

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - wybrane gry i zabawy świetlicowe - hit dnia: mozaiki

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

I grupa 12.15 - 13.00  II grupa 13.15 -14.00 - proste techniki tkackie

Sala nr 6 (lustrzana) "Pasjonarium ruchowe"

11.00 - 11.45 rozbudzanie umiejętności relaksacyjnych.

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 zajęcia rekreacyjno sportowe: dyscyplina dnia:  dart

Teren Ogrodu

12.00 - 13.30 - w poszukiwaniu pasji rekreacyjnych - spacer z kijami  - Nordic Walking

18

luty

piątek

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium słowno-muzyczne"

10.30 - 11.15 - kapela muzyczna,

11.25 - 12.10 - zarażanie instrumentami: gitara + inst. perkusyjne

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 12.30 -zajęcia rekreacyjno sportowe: dyscyplina dnia: kręgle

13.00 - 15.00 - Rewia talentów wszelakich

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - gry i zabawy świetlicowe -  hit dnia: wizaż

 

19 luty      sobota

Świetlicowe zajęcia rekreacyjno - sportowe

 

21

luty

poniedziałek

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

10.00 - 10.45 - żyłka dziennikarska: "Jedynka na 5+"

11.15 - 12.00, 12.10 - 12.55 - Myszką malowane

13.05 - 13.50 - Komputerowy konstruktor

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium umysłowe"

14.00 - 14.45, 14.55 - 15.40 - szachy od podszewki

Sala nr 6 (lustrzana) "Pasjonarium ruchowe"

I grupa 12.00 - 12.45 i II grupa 13.00-13.45 - akrobacje cyrkowe

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

I grupa 11.00 - 11.45 i II grupa 12.00 -12.45 - Architektura

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 - zajęcia rekreacyjno sportowe dyscyplina dnia: stare i nowe zabawy podwórkowe

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 - gry i zabawy świetlicowe - hit dnia:  inteligent

22

luty

wtorek

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

10.30 - 11.15 i 11.30 - 12.15 - Warsztaty tkackie - włóczkowy krajobraz

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium słowno-muzyczne"

10.30 - 11.15, 11.25 - 12.10 - kapela muzyczna,

12.20 -13.05, 13.15- 14.00 - zarażanie instrumentami: gitara + inst. perkusyjne

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 - zajęcia rekreacyjno sportowe - dyscyplina dnia kręgle

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 -gry i zabawy świetlicowe - hit dnia: rewia gier planszowych

 

23

luty

środa

 

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

10.00 - 10.45 - złap bakcyla dziennikarskiego: "Jedynka na 5+"

11.15 - 12.00, 12.10 - 12.55 - Myszką malowane

13.05 - 13.50 - Komputerowy konstruktor

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium umysłowe"

14.00 - 14.45, 14.55 - 15.40 -szachy od podszewki

Sala nr 6 (lustrzana) "Pasjonarium ruchowe"

I grupa 12.00 - 12.45 i II grupa 13.00-13.45 - akrobacje cyrkowe

Sala nr 5 (plastyczna) - "Talentarium plastyczne"

10.30 - 11.15 i 11.30 - 12.15 Rzeźba - jakie to proste!

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 -zajęcia rekreacyjno sportowe - dyscyplina dnia: rekordy

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 -gry i zabawy świetlicowe - hit dnia: głuchy telefon, kalambury

 

24

luty

czwartek

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

13.05 - 13.50 - Komputerowy konstruktor

14.00 - 14.45, 14.55 - 15.40 - Edukacyjne gry komputerowe

Sala nr 6 (lustrzana) "Pasjonarium ruchowe"

I grupa 10.40 - 11.25 i II grupa 11.35-12.20 - w poszukiwaniu pasji rekreacyjnych - gimnastyka z  piłką

Sala nr 4 (teatralno-muzyczna) - "Eksperymentarium słowno-muzyczne"

10.30 - 11.15, 11.25 - 12.10 - kapela muzyczna,

12.20 -13.05, 13.15- 14.00 - zarażanie instrumentami: gitara + inst. perkusyjne

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 16.00 -zajęcia rekreacyjno sportowe - dyscyplina dnia: zabawy zręcznościowych

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 -gry i zabawy świetlicowe hit dnia: zgaduj - zgadula

25

luty

piątek

Sala nr 1 (komputerowa) - Laboratorium wirtualne

11.15 - 12.00, 12.10 - 12.55 - Myszką malowane

13.05 - 13.50 - Komputerowy konstruktor

14.00 - 14.45, 14.55 - 15.40 - Edukacyjne gry komputerowe

Wystawa prac plastycznych/ pokaz zdobytych umiejętności

Sala  nr 7 (widowiskowo-sportowa) "Kuźnia pasji sportowych"

10.00 - 12.30 -zajęcia rekreacyjno sportowe: dyscyplina dnia: kręgle

13.00 - 15.00- Rewia talentów wszelakich

Sala nr 3 (telewizyjna) Gabinet talentów wszelakich

10.00 - 16.00 -gry i zabawy świetlicowe.

26 luty       sobota

Świetlicowe zajęcia rekreacyjno - sportowe

 

Więcej   informacji  można  uzyskać  na  miejscu

Zapraszamy