Ogrodowe Święto Teatru

2019.06.07teatrzyk_JJ-00207 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbyło się Ogrodowe Święto Teatru, podczas którego podsumowano pracę artystyczną trzech grup teatralnych działających w placówce.
Publiczność obejrzała dwa spektakle. Pierwszym z nich było przedstawienie na podstawie scenariusza Małgorzaty Barańskiej - „Chłopiec z kolcami”.

2019.06.07teatrzyk_AK-0028Wystąpili w nim uczestnicy dwóch grup „Warsztaciku teatralnego”: Hanna Baca, Julia Bąk, Magdalena Gontarz, Wiktoria Grzegorczyk, Pola Jóźwik, Kinga Kotańska, Antonina Marczak, Elena Michalska, Hanna Miturska, Bartłomiej Skiba, Jagoda Strzelczyk, Nella Szczypiór, Zuzanna Sztobryn, Bianka Tywonek, Angelina Woś, Władysław Woś, Kinga Zając oraz Julia Zawodnik.

Dzieci i młodzież ukazali historię chłopca, który swoimi kolcami rani bliskich. Nieakceptowany i zagubiony ucieka z domu, aby znaleźć sposób na pozbycie się kolców. Jednak szybko okazuje się, że to nie kolce są głównym powodem jego trudnych relacji z innymi. Spektakl podkreśla znaczenie rodziny i przyjaźni w rozwoju człowieka.

W nagrodę za udany występ dzieci otrzymały z rąk pani Urszuli Strzelczyk, dyrektor OPP „OJ” pamiątkowe znaczki z aniołem. W przerwie między spektaklami pani dyrektor, wręczyła również specjalne dyplomy z podziękowaniem oraz pamiątkowe przytulanki dla wolontariuszy, którzy pomagali w trakcie festynu z okazji Dnia Dziecka w ramach obchodów Dnia Puszczy Kozienickiej.

2019.06.07teatrzyk_AK-0155W drugim spektaklu udział wzięli członkowie Ogrodowego Teatru Rodziców i Nauczycieli: Norbert Balcerzak, Bartłomiej Głowicki, Agnieszka Jabłońska, Karina Jóźwik, Regina Kalbarczyk, Elżbieta Machaj, Hanna Szczypiór, Anna Wesołowska oraz Małgorzata Cieślak.

Wystąpili oni w przedstawieniu na podstawie scenariusza Wioletty Piaseckiej pt. „O mądrej królewnie i smoku z Koziego Grodu”, którego premiera miała miejsce podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Rodzice wcielili się w role rozważnej królewny Eleonory i jej przyjaciół. Przedstawili miłosne perypetie królewskiej i smoczej pary, przypominając, że: „każdemu na świecie należy się szacunek. Szczęście odnajdzie ten, kto to zrozumie.”

Po zakończonych spektaklach prowadząca zajęcia teatralne w „Ogrodzie Jordanowskim”, pani Małgorzata Cieślak, wyraziła swój podziw dla gry młodszych i starszych aktorów. Podkreśliła, że przygotowanie Ogrodowego Święta Teatru było możliwe dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób: dyrekcji i pracowników placówki oraz dzieci i rodziców. Szczególne słowa podziękowania skierowała do pani Barbary Dziuby z „Ogrodu Jordanowskiego” za uszycie kostiumów teatralnych oraz dla pana Dawida Draba za pomoc w przygotowaniu muzyki i świetlnej scenografii.

Pani dyrektor OPP „OJ”, Urszula Strzelczyk wręczyła Członkom Ogrodowego Teatru Rodziców i Nauczycieli specjalne pamiątkowe dyplomy. Następnie wyraziła słowa podziękowania dla wszystkich aktorów i osób współpracujących przy realizacji spektakli. Zachęciła również wszystkich obecnych na widowni do uczestnictwa w zajęciach teatralnych w „Ogrodzie Jordanowskim”.

Ogrodowe Święto Teatru zakończono wspólną fotografią małych i dorosłych aktorów wraz z ich rodzinami.

Filmową relację wydarzenia zapewnili pracownicy lokalnej telewizji "Kronika Kozienicka" KDK.

Obszerniejsza galeria dostępna jest na "ogródkowym" fanpage'u.