Happening - Bezpieczny plac zabaw

Dnia 5 kwietnia o godzinie 14.30 na placu zabaw przy ulicy Kopernika odbył się happening, poświęcony kulturalnemu i bezpiecznemu spędzaniu wolnego czasu. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach.

(więcej zdjęć w galerii)

Celem tego spotkania było uświadomienie dzieciom jak i dorosłym, że na plac przychodzimy po to aby odpoczywać, bawić się, relaksować oraz bezpiecznie korzystać z urządzeń zabawowych.

Został przeprowadzony quiz który sprawdził wiedze dzieci na temat poprawnego zachowania na placu zabaw. Za każdą trafną odpowiedź wręczany był upominek. Kolejnym etapem happeningu było układanie regulaminu placu zabaw przez zgromadzone dzieci. Jego głównym punktem było, że nie wolno psuć urządzeń. Z informacji jakie udzieliły nam dzieci na ten temat wynika,  że większość z nich zepsuła młodzież lub osoby dorosłe.

Dzieci obiecały że będą szanowały urządzenia i przypilnują, aby wszyscy przestrzegali regulamin. W miłej atmosferze pożegnaliśmy się z nimi i obiecaliśmy że będziemy częściej je odwiedzać.