Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice

2020.01.22dyktando JJ0126W dniu 22.01.2020 r. w OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się XVII Konkurs Ortograficzny "Dyktando o Złote Pióro Burmistrza Gminy Kozienice" o godzinie 10:30 klas IV-VI szkół podstawowych i o godz. 12:00 klas VII-VIII szkół podstawowych. Do konkursów przystąpiło łącznie 95 uczniów – 49 w młodszej i 46 w starszej kategorii wiekowej - ze szkół z Kozienic, Głowaczowa, Przydworzyc, Piotrkowic, Janikowa, Garbatki-Letnisko, Ryczywołu, Gniewoszowa, Cecylówki Brzózkiej, Mniszewa, Stanisławic, Grabowa nad Pilicą, Wólki Tyrzyńskiej, Rozniszewa, Świerży Górnych, Magnuszewa.
Otwarcia dokonała Pani dyrektor OPP „Ogród Jordanowski” Urszula Strzelczyk.
Nad przebiegiem dyktanda czuwały odpowiednio dwie trzyosobowe komisje w składzie:
Urszula Strzelczyk i Leokadia w obu kategoriach oraz jako trzeci członek jury wyłoniona spośród opiekunów zgłoszonych reprezentacji Pani Ewa Stopka z ZSiPO w Magnuszewie, zaś w części konkursu klas VII-VIII Pani Agnieszka Stochmal z PSP w Świerżach Górnych.
Dyktanda zostały podyktowane przez członka jury Panią Leokadię Cieślik, doradcę metodycznego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kozienicach. 


Każdy z uczestników konkursu otrzymał na pamiątkę ogródkowy długopis.

Komisje XVII Konkursu Ortograficznego nie zauważyły żadnych nieprawidłowości.
Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród obędzie się 20 marca 2020 r.

• Tekst dyktanda kl. IV-VI.

• Tekst dyktanda kl. VII-III.