27 Finał WOŚP

Kozienicki 27. Finał WOŚP

2019.01.13wosp GD 0001

13 stycznia 2019 r. upłynął pod znakiem ogromnego czerwonego serca 27 Finału WOŚP. Tegoroczne hasło brzmiało "pomaganie jest dziecinnie proste, gramy dla dzieci małych i bez focha". Pieniądze były zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Kozienicki sztab nr 663 znajdował się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. 11 stycznia 2019 r. odbyła się odprawa 60 wolontariuszy dopuszczonych do kwesty w dniu finału. Podczas spotkania, dyrektor „Ogrodu Jordanowskiego”, Urszula Strzelczyk, pełniąca funkcję szefa kozienickiego sztabu wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach udzielili niezbędnych informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas kwesty ulicznej. Zwrócono uwagę m.in. na zachowanie wolontariuszy, miejsca zbierania datków, widoczność na drodze i sposoby kontaktowania się ze sztabem. Wolontariusze zostali zaopatrzeni w atrybuty dostarczone przez sztab główny: identyfikatory, smycze, wielofunkcyjne kominy, worko-plecaki, puszki, oraz naklejki–serduszka. Dodatkowo funkcjonariusze KPP podarowali wolontariuszom opaski odblaskowe. 


W dniu finału wolontariusze z naszego sztabu wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi w godz. 8:00-15:00 zbierali datki w Kozienicach, Świerżach Górnych, Brzózie, Janikowie, Głowaczowie i Magnuszewie. Wolontariusze mogli skorzystać z gościny w Ogrodzie Jordanowskim oraz poczęstunku od sponsorów w postaci przepysznej zupy ogórkowej przygotowanej przez panie Anię i Basię, ciepłej herbaty oraz słodkiego rożka ze "Słodkiego Leniucha".

Więcej…

Wykres

2019wosp wykreskwot

Sprzęt przekazany przez WOŚP dla kozienickiego szpitala