Kozienicki 23.Finał WOŚP - podsumowanie


Kozienicki 23.Finał WOŚP za nami, choć jeszcze w uszach szumią dźwięki dobrej zabawy, a w oczach majaczą wspomnienia tysięcy uśmiechów ludzi dobrego serca... Na wstępie bezceremonialnie wypada pochwalić się zebranymi pieniędzmi.

 Całkowita kwota zebrana przez Kozienicki Sztab WOŚP (kwesta uliczna plus imprezy towarzyszące):

36.128 zł 02 gr

Kwesta uliczna:

34.031 zł 79 gr
(w tym 1361 zł 86 gr z akcji Klubu Aktywnej Kobiety - Foremka;
180 zł 89 gr z okazji Turnieju Halowej Piłki Nożnej),
złoty pierścionek,żeton sportowy, 62,58 korony norweskie, 12 rubli 50 kopiejek rosyjskich, cent litewski,
7,79 euro, 30 cent 50 pens USA, 12 koron szwedzkich, 5 marek niemieckich, 1 korona duńska, 40 koron słowackie, 10 forint

 

Imprezy towarzyszące Kozienickiego Domu Kultury:
2096 zł 23 gr
pierścionek, 5 euro, 2 kopiejki ukraińskie, 15 koron czeskich, 5 pensów, 1 korona szwedzka, 25 kotinek.

 

Tym samym przekroczyliśmy sumę zebraną rok temu (przyp. 32.676 zł 44 gr), więc jest powód do dumy.

 

Najskuteczniejszymi wolontariuszami zostali:

Roksana Młyńczyk z koleżanką - 1577 zł 91 gr,

Krzysztof Zając z pomocą kolegów z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych  - 1075 zł 79 gr,

Kalina Leśniak - 931 zł 63 gr.

 

W listopadzie 2014 r. Kozienicki Sztab WOŚP znajdujący się w OPP "Ogród Jordanowski" w Kozienicach zebrał grupę 80 wolontariuszy. Dnia 9 stycznia 2015 r. o godz. 17 odbyło się wspólne spotkanie organizacyjne (przyszłych kwestujących, a także opiekunów), na którym Szef Sztabu Urszula Strzelczyk omówił sposób zachowania wolontariusza, miejsca w których można zbierać pieniądze, źródła kontaktu ze Sztabem i pozostałe ważkie kwestie. Na spotkanie został zaproszony przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach Patrycja Zaborowska, który rozszerzył wiedzę zebranych na temat bezpieczeństwa.

W sobotę 10 stycznia Foremka - Klub Aktywnej Kobiety zagrała z WOŚP ćwicząc, promując aktywny tryb życia i przekazując kalorie (10 gr za jedną) zebranych pań na szlachetny cel.

11 stycznia o 8 rano mimo wietrznej niesprzyjającej pogody pierwsi wolontariusze rozpoczęli 23.Finał wychodząc na ulice z jeszcze pustymi puszkami. Kozienicki Sztab dla swoich podopiecznych dzięki hojności sponsorów przygotował słodki poczęstunek, ciepłą herbatę, czy też sycącego zdrowego Hot-Doga. Zebrani w przerwie podziwiania zdjęć z Kozienickich Finałów z poprzednich lat obserwowali relacje Kroniki Kozienickiej z ulic miasta. Tej niedzieli nie zabrakło okazji do świętowania również na sportowo, ponieważ do akcji włączyli się piłkarze podczas Turnieju Piłki Halowej. Od godz. 12 w Kozienickim Domu Kultury trwały imprezy towarzyszące: pokazy, zabawy, koncert charytatywny, badanie składu ciała z Foremką, łańcuch miłości, akcja "Złotóweczka za ciasteczka?, a na zakończenie "Światełko do nieba" oraz teatr ognia i pokaz sztucznych ogni. Oprócz Kozienic kwesta miała miejsce w  Magnuszewie, Sieciechowie, Świerżach Górnych, Nowej Wsi, Starych Słowikach oraz Ryczywole, zaś zakończyła się o godz. 14. Około godz. 15:30 zadeklarowani spośród młodzieży z najlepszymi wynikami, sztabowych opiekunów oraz pana policjanta udali się Barracuda Busem do stolicy w celu przekazania zgromadzonej kwoty do tymczasowego Sztabu głównego WOŚP w Studio nr 5 TVP, następnie zawitali pod Pałac Kultury i Nauki i tam też dotrwali w rytm dobrej zabawy do wystrzałowego światełka do nieba. 

 

 

Dziękujemy darczyńcom, niezastąpionym wolontariuszom, KDK im. Bogusława Klimczuka, Foremce,
bankierom: Winiarska Małgorzata, Wielgomas-Czerwińska Grażyna, Gola Maria, Choroś Wiesława, Purchała Elżbieta, Gołda Ewa, Szewc Danuta, Wach Jerzy, Biegalska Barbara, Krawczyk Maryla, Lisicka Joanna, Wiraszka Jadwiga;

a także sponsorom:
Kawiarnia "Słodki Leniuch" w Kozienicach, "Barracuda Bus" - Marek Kiełbowicz, Piekarnia "Graham" - Dariusz Pietrzyk, "Wiejskie smaki" Zakład Masarski - Grabów nad Pilicą - Sławomir Grzęda.